Zelenskiy ajrashuv haqidagi mish-mishlar ortidan rafiqasi bilan jamoatchilikka chiqdi
Vladimir va Yelena Zelenskiylar Turkiya Prezidenti Rajab Toyib Erdo‘g‘an mezbонlik qilgan tadbirda boshqa davlat va hukumat rahbarlari hamda ularning turmush o‘rtoqlari bilan birga ishtirok etdi.
'Zelenskiy ajrashuv haqidagi mish-mishlar ortidan rafiqasi bilan jamoatchilikka chiqdi'ning rasmi
Avvalroq Ukraina Prezidenti Vladimir Zelenskiy rafiqasi Yelena Zelenskaya bilan ajrashayotgani haqida turli xabarlar tarqalgan edi. Biroq 7 iyul kuni Turkiya poytaxti Anqara shahrida o'tgan NATO sammiti doirasidagi rasmiy kechki qabul marosimida prezident turmush o'rtog'i bilan birga jamoatchilik oldida ko'rinish berdi.
Vladimir va Yelena Zelenskiylar Turkiya Prezidenti Rajab Toyib Erdo'g'an mezbonlik qilgan tadbirda boshqa davlat va hukumat rahbarlari hamda ularning turmush o'rtoqlari bilan birga ishtirok etdi. Marosim davomida juftlik rasmiy fotosuratga ham tushdi.
Xalqaro OAV Yelena Zelenskayaning tadbir uchun tanlagan qora rangli klassik kostyum-shimini sodda, zamonaviy va minimalist uslub namunasi sifatida baholadi.
Eslatib o'tamiz, joriy yil may oyida Rossiyaning RIA Novosti agentligi huquqni muhofaza qiluvchi idoralardagi manbalariga tayanib, Vladimir Zelenskiy rafiqasi bilan ajrashishga tayyorgarlik ko'rayotgani haqida xabar tarqatgan edi.
Nashrning da'vosiga ko'ra, Ukraina Milliy korrupsiyaga qarshi byurosi "Dinastiya" turar joy majmuasi qurilishi va noqonuniy mablag'larni legallashtirishga oid audioyozuvlarni e'lon qilgan. Unda mazkur majmuadagi to'rtinchi kottej Yelena Zelenskaya uchun ajrashuv oldidan kompensatsiya sifatida ajratilgani haqida iddaolar keltirilgan. Shuningdek, audioyozuvlarda tilga olingan "Vova" ismi Vladimir Zelenskiyga ishora qilishi aytilgan.

Zelenskyy appeared in public with his wife after rumors about a divorce.
Vladimir and Elena Zelensky participated together with other heads of state and government and their spouses at an event hosted by President of Turkey Recep Tayyip Erdoğan.
Image of 'Zelenskyy appeared in public with his wife after rumors about a divorce.'
Earlier, various reports circulated that Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy was divorcing his wife Olena Zelenska. However, on July 7, at an official evening reception held within the framework of the NATO summit in Ankara, the capital of Turkey, the president appeared publicly together with his spouse.
Volodymyr and Olena Zelenskyy participated in the event hosted by Turkish President Recep Tayyip Erdoğan, alongside other heads of state and government and their spouses. During the ceremony, the couple also posed for an official photograph.
International media assessed Olena Zelenska's choice of a black classic trouser suit for the event as an example of a simple, modern, and minimalist style.
Let us recall that in May of this year, Russia's RIA Novosti agency, citing sources in law enforcement agencies, spread a report that Volodymyr Zelenskyy was preparing for a divorce from his wife.
According to the publication's claim, the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine released audio recordings concerning the construction of the 'Dynasty' residential complex and money laundering. The recordings contained allegations that a fourth cottage in the complex was allocated to Olena Zelenska as compensation ahead of the divorce. It was also said that the name 'Vova' mentioned in the audio recordings referred to Volodymyr Zelenskyy.
However, these claims have not been confirmed by Ukrainian officials.
The joint participation of Volodymyr Zelenskyy and Olena Zelenska within the framework of the NATO summit brought the divorce rumors back to the center of discussions on social media and in the international information space.