Teytlar AQSHda og‘ir ayblovlar bo‘yicha hibsga olindi
Teytlarga nisbatan zo‘ravonlik, zo‘rlash va jinsiy ekspluatatsiya maqsadida odam savdosiga aloqador bir nechta ayblovlar ilgari surilgan.
'Teytlar AQSHda og‘ir ayblovlar bo‘yicha hibsga olindi'ning rasmi
Kecha 18 iyul kuni internetda tanilgan aka-uka Endryu va Tristan Teyt AQSHda zo'rlash va odam savdosi bilan bog'liq ayblovlar asosida hibsga olindi. Bu haqda Buyuk Britaniya Qirollik prokuraturasi ma'lum qildi.
Ma'lumotlarga ko'ra, Endryu Teytga nisbatan 32 ta yangi ayblov qo'yilgan. Ular orasida zo'rlash, jinsiy ekspluatatsiya maqsadida odam savdosini tashkil etish yoki unga yordamlashish, tan jarohati yetkazish hamda noqonuniy kontentlar bilan bog'liq bandlar bor.
Tristan Teytga esa zo'ravonlik, zo'rlash va jinsiy ekspluatatsiya maqsadida odam savdosiga aloqador bir nechta ayblovlar ilgari surilgan.
Prokuratura ma'lum qilishicha, mazkur holatlar 2010–2017 yillar oralig'ida sodir etilgani aytilmoqda. Avvalroq aka-uka Teytlarga nisbatan yana bir qator jinoiy ayblovlar qo'yilgan edi.
OAV xabarlariga ko'ra, ular AQSH Marshallar xizmati tomonidan Mayami shahridagi sport majmuasi yaqinida qo'lga olingan. Endryu Teyt u yerda qo'l jangi bo'yicha musobaqa o'tkazishi rejalashtirilgan edi.
Endryu Teyt kikboksing bo'yicha to'rt karra jahon chempioni sifatida tanilgan. Sport faoliyatini yakunlagandan so'ng u internetdagi faoliyati bilan mashhur bo'lgan. Uning ukasi Tristan Teyt ham kikboksing bo'yicha Yevropa chempioni hisoblanadi.
Aka-uka Teytlar ijtimoiy tarmoqlardagi bahsli chiqishlari va ayollarga nisbatan keskin qarashlari bilan keng tanilgan. 2024 yilda ularga nisbatan Ruminiyada ham jinoiy ish doirasida ayblovlar ilgari surilgan.

Yesterday, on July 18, the well-known internet brothers Andrew and Tristan Tate were arrested in the United States on charges related to rape and human trafficking. This was reported by the Crown Prosecution Service of Great Britain reported.
According to information, Andrew Tate faces 32 new charges. These include rape, organizing or assisting human trafficking for sexual exploitation, causing bodily harm, and charges related to illegal content.
Tristan Tate, on the other hand, has been charged with several counts related to violence, rape, and human trafficking for sexual exploitation.
The prosecution stated that these incidents are alleged to have occurred between 2010 and 2017. Previously, the Tate brothers had already been charged with a series of other criminal offenses.
According to media reports, they were apprehended by the US Marshals Service near a sports complex in Miami. Andrew Tate had been scheduled to hold a hand-to-hand fighting competition there.
Andrew Tate is known as a four-time world champion in kickboxing. After ending his sports career, he became famous for his online activities. His brother Tristan Tate is also a European champion in kickboxing.
The Tate brothers are widely known for their controversial statements on social media and harsh views towards women. In 2024, they were also charged in Romania as part of a criminal case.