Surxondaryo va Jizzaxda qariyb 9 kilogramm giyohvandlik vositalari musodara qilindi
Davlat xavfsizlik xizmati va ichki ishlar organlari xodimlari hamkorligida giyohvandlik vositalarining noqonuniy aylanmasiga qarshi kurashish doirasida Surxondaryo va Jizzax viloyatlarida tezkor tadbirlar o'tkazildi. Bu haqda Davlat xavfsizlik xizmati xabar berdi.
Ma'lum qilinishicha, Surxondaryo viloyatining Termiz tumanida qishloq xo'jaligiga mo'ljallangan dala maydonida noma'lum shaxslar tomonidan tashlab ketilgan 4 kilogramm gashish moddasi aniqlangan.
Shuningdek, DXHning Jizzax viloyati bo'yicha boshqarmasi va ichki ishlar organlari xodimlari hamkorligida o'tkazilgan tezkor tadbir davomida 1981 yilda tug'ilgan, Zarbdor tumanida yashovchi shaxs Jizzax shahrida to'xtatilib, tekshirilgan.
Uning yonidagi xo'jalik qopi ichida 4 kilogramm 840 gramm kannabis o'simligi borligi aniqlanib, ashyoviy dalil sifatida olingan.
Har ikki holat yuzasidan jinoyat ishlari qo'zg'atilgan. Hozirda tergov doirasida mazkur qonunbuzarliklarga aloqador shaxslarni aniqlash bo'yicha chora-tadbirlar olib borilmoqda.

In cooperation between the State Security Service and internal affairs officers, operational measures were carried out in Surkhandarya and Jizzakh regions to combat the illegal trafficking of narcotic drugs. This was reported by the State Security Service.
According to reports, in the Termiz district of Surkhandarya region, 4 kilograms of hashish substance, discarded by unknown individuals, was found in an agricultural field.
Also, during an operational measure conducted in cooperation between the Jizzakh regional directorate of the State Security Service and internal affairs officers, a person born in 1981, residing in Zarbdor district, was stopped and checked in the city of Jizzakh.
It was found that a utility bag next to him contained 4 kilograms 840 grams of cannabis plant, which was seized as material evidence.
Criminal cases have been initiated regarding both incidents. Currently, within the framework of the investigation, measures are being taken to identify individuals involved in these violations.