Amsterdamning "Ayaks" klubi Germaniya milliy terma jamoasi darvozaboni Mark-Andre ter Shtegenni o'z safiga qo'shib olganini e'lon qildi. Bu haqda klub matbuot xizmati xabar berdi.
Ma'lum qilinishicha, 34 yoshli darvozabon joriy mavsum yakuniga qadar ijara asosida Niderlandiya klubi sharafini himoya qiladi. Tasdiqlanmagan ma'lumotlarga ko'ra, futbolchining oylik maoshining qariyb 90 foizi uning huquqiy egasi bo'lgan "Barselona" tomonidan qoplab beriladi.
Ma'lumot uchun, Mark-Andre ter Shtegen 2014 yildan buyon "Barselona" safida to'p surib kelayotgan edi. U 2025/26 yilgi mavsumning ikkinchi qismini ijara asosida "Jirona"da o'tkazdi. Biroq jarohati tufayli atigi ikki uchrashuvda maydonga tushishga muvaffaq bo'ldi.
O'tgan mavsumda "Ayaks" Niderlandiya chempionati — Eredivizini beshinchi o'rinda yakunladi. Shuningdek, jamoa mamlakat kubogi musobaqasida 1/8 finalgacha yetib bordi va UEFA Chempionlar ligasi saralash bosqichidan o'ta olmadi.

Ter Stegen will continue his career at Ajax
According to reports, the 34-year-old goalkeeper will defend the honor of the Dutch club on loan until the end of the current season.
Image of 'Ter Stegen will continue his career at Ajax'
Amsterdam's “Ajax” club announced that it has added Germany national team goalkeeper Marc-André ter Stegen to its ranks. The club's press service reported this.
According to reports, the 34-year-old goalkeeper will defend the honor of the Dutch club on loan until the end of the current season. According to unconfirmed reports, about 90 percent of the player's monthly salary will be covered by “Barcelona”, his legal owner.
For reference, Marc-André ter Stegen had been playing for “Barcelona” since 2014. He spent the second part of the 2025/26 season on loan at “Girona”. However, due to injury, he managed to appear in only two matches.
Last season, “Ajax” finished fifth in the Dutch championship — the Eredivisie. The team also reached the round of 16 in the national cup competition and failed to get past the qualifying stage of the UEFA Champions League.