Yaponiya noqonuniy qolgan O‘zbekiston fuqarosini deportatsiya qildi
Yaponiya tomoni qoidabuzarlar haqida O‘zbekiston hukumatiga ma’lumot berishi, yurtga qaytgandan so‘ng ularga nisbatan tegishli choralar ko‘rilishi mumkinligi ta’kidlangan.
'Yaponiya noqonuniy qolgan O‘zbekiston fuqarosini deportatsiya qildi'ning rasmi
Yaponiya Immigratsiya xizmatlari agentligi mamlakatda noqonuniy bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarosini deportatsiya qildi. U Yaponiyaga talaba vizasi bilan kirgan, ammo viza muddati tugaganidan so‘ng ham mamlakatda qolgan va keyinchalik hokimiyat tomonidan qo‘lga olingan.
Bu haqda Yaponiyaning O‘zbekistondagi elchixonasi matbuot xizmati xabar berdi.
O‘zbekistondagi Yaponiya elchixonasi noqonuniy qolish yoki ishlash holatlarida hibsga olish, immigratsiya markaziga joylashtirish va deportatsiya kabi qat’iy choralar ko‘rilishini eslatdi.
Shuningdek, Yaponiya tomoni qoidabuzarlar haqida O‘zbekiston hukumatiga ma’lumot berishi, yurtga qaytgandan so‘ng ularga nisbatan tegishli choralar ko‘rilishi mumkinligi ta’kidlangan.

It was noted that the Japanese side may provide information to the Government of Uzbekistan about violators, and after returning to the homeland, appropriate measures may be taken against them.
Image of 'Japan deported an Uzbekistan citizen who had stayed illegally.'
The Japan Immigration Services Agency deported a citizen of Uzbekistan who was staying illegally in the country. He entered Japan on a student visa, but remained in the country after the visa expired and was later detained by the authorities.
The press service of the Embassy of Japan in Uzbekistan reported.
The Embassy of Japan in Uzbekistan reminded that strict measures such as arrest, placement in an immigration center, and deportation will be taken in cases of illegal stay or work.
It was also emphasized that the Japanese side would provide information about violators to the government of Uzbekistan, and appropriate measures could be taken against them after returning to their country.