Hozirda Neymar “Santos”ning mashg‘ulot markazida shaxsiy tibbiy guruhi nazorati ostida tiklanmoqda. Shuningdek, Braziliya futbol konfederatsiyasi mutaxassislari ham uning holatini kuzatib bormoqda.
'Neymar Jahon chempionati oldidan yana jarohat oldi'ning rasmi
Braziliya terma jamoasi va “Santos” klubi hujumchisi Neymar 2026 yilgi Jahon chempionatiga tayyorgarlik jarayoni arafasida yana jarohat oldi. Futbolchining o‘ng boldir mushaklarida shish paydo bo‘lgani aytilmoqda.
“Globo” nashrining xabar berishicha, jarohat jiddiy emas. Shunga qaramay, 34 yoshli futbolchi ma’lum muddat davolanishi va jismoniy yuklamalarni cheklashi kerak bo‘ladi.
Manbaga ko‘ra, hujumchi 27 mayga qadar to‘liq mashg‘ulotlarga qaytishi va Jahon chempionati oldidan milliy terma jamoa yig‘iniga qo‘shilishi kutilmoqda.

Currently, Neymar is recovering at Santos' training center under the supervision of his personal medical team. In addition, specialists from the Brazilian Football Confederation are also monitoring his condition.
Image of 'Neymar got injured again before the World Cup.'
Brazil national team and Santos club forward Neymar suffered another injury on the eve of preparation for the 2026 World Cup. It is reported that the footballer has swelling in the muscles of his right calf.
According to Globo, the injury is not serious. Nevertheless, the 34-year-old footballer will need to undergo treatment and limit physical exertion for a certain period.
Currently, Neymar is recovering at the Santos training center under the supervision of his personal medical team. Specialists from the Brazilian Football Confederation are also monitoring his condition.
According to the source, the forward is expected to return to full training by May 27 and join the national team camp ahead of the World Cup.