Бугун Ўзбекистонда ёғингарчилик кутилмайди
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 12-14 даража, кундузи 25-27 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 13-18 даража,  кундузи 28-33 даража бўлади.
Бухоро, Навоий вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 12-17 даража, кундузи 27-32 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10-15 даража, кундузи 25-30 даража бўлади.
Қашқадарё, Сурхондарё вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 12-17 даража, кундузи 28-33 даража бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10-15 даража, кундузи 24-29 даража бўлади.
Республиканинг тоғолди ва Тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли бўлади, баъзи жойларда ёмғир ёғади. Сел-сув тошқин ҳодисалари юзага келиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5-10 даража, кундузи 15-20 даража бўлади.

Uzhydromet for April 24 he announced the weather forecast.
According to the weather forecast, Tashkent will be partly cloudy with no precipitation. The wind will blow from the east at 3-8 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 12-14°, in the daytime 25-27°.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy with no precipitation expected. East wind 7-12 m/s, locally possible strengthening to 13-18 m/s. Temperature at night 0-5°C, in the daytime 5-10°C. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 13-18°, in the daytime 28-33°.
Bukhara and Navoi regions Partly cloudy, no precipitation. East wind 7-12 m/s, locally possible strengthening to 13-18 m/s. Temperature at night 0-5°C, in the daytime 5-10°C. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 12-17°, in the daytime 27-32°.
Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, Samarkand regions Partly cloudy, no precipitation. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 10-15°, in the daytime 25-30°.
in Kashkadarya and Surkhandarya regions Partly cloudy, no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 12-17°, in the daytime 28-33°.
Andijan, Namangan, and Fergana regions: Partly cloudy, no precipitation expected. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 10-15°, in the daytime 24-29°.
In the foothill and mountainous regions of the republic, the weather will be partly cloudy with rain in some places. Mudflow phenomena can occur. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 5-10°C, in the daytime 15-20°C.