Жанубий Кореядаги ёнғинда Ўзбекистон фуқароси ўлгани рад этилди
Оммавий ахборот воситаларида Жанубий Кореяда юз берган ёнғин оқибатида Ўзбекистон фуқароси ҳалок бўлгани ҳақида тарқалган хабарлар тасдиқланмади, деб хабар бермоқда “Дунё” АА.
Ўзбекистон Ташқи ишлар вазирлиги Консуллик-ҳуқуқий департаментининг маълум қилишича, мамлакатимизнинг Сеулдаги дипломатик ваколатхонаси Жанубий Кореянинг ваколатли органлари билан доимий алоқада бўлиб, воқеа тафсилотларига аниқлик киритмоқда. Билдирилишича, ҳалок бўлганлар орасида Ўзбекистон фуқаролари мавжуд эмас.
Ўзбекистоннинг Жанубий Кореядаги элчихонаси дипломатлари воқеа жойига бориб, вазиятни ўрганганларида ҳалок бўлган шахс 60 ёшли Қозоғистон Республикаси фуқароси эканлиги аниқланди.

The death of an Uzbek citizen in the fire in South Korea was denied.
The "Dunyo" news agency reports that the information spread in the mass media about the death of an Uzbek citizen in the fire incident in South Korea has not been confirmed.
According to the Consular and Legal Department of the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan, our country's diplomatic mission in Seoul is in constant contact with the competent authorities of South Korea and is clarifying the details of the incident. It is stated that there are no citizens of Uzbekistan among the deceased.
When the diplomats of the Embassy of Uzbekistan in South Korea visited the scene and studied the situation, it was determined that the deceased was a 60-year-old citizen of the Republic of Kazakhstan.