Туркияда автобус ағдарилиши оқибатида 8 киши ҳалок бўлди
Туркиянинг Анталия шаҳрида йўловчи автобуси иштирокида юз берган йўл-транспорт ҳодисаси оқибатида 8 киши вафот этди, яна 26 нафар йўловчи жароҳат олди.
'Туркияда автобус ағдарилиши оқибатида 8 киши ҳалок бўлди'ning rasmi
1 февраль куни Анталия шаҳрида оғир ЙТҲ содир бўлди. “Мерсин Haber” нашрининг хабар беришича, ҳодиса оқибатида 8 киши ҳалок бўлган, 26 нафар йўловчи эса турли даражадаги тан жароҳатлари билан шифохонага ётқизилган.
Маълум қилинишича, автобус Текирдағ вилоятидан Анталияга йўл олган бўлган. Ҳайдовчи бошқарувни йўқотиб, йўл четидаги тўсиқни бузиб ўтган ва транспорт воситаси жарликка тушиб кетган. Натижада автобус ичида йўловчилар қисилиб қолган.
Анталия губернатори Ҳулуси Шаҳиннинг билдиришича, автобус бурилишни уддалай олмаган ва йўлдан чиқиб ағдарилган. Сўнгги маълумотларга кўра, ҳалок бўлганларнинг барчаси Туркия фуқаролари ҳисобланади. Жароҳатланганларнинг айримлари оғир аҳволда. Автобус салонида жами 34 киши бўлган.
Автобус “Бузлу Туризм” компаниясига тегишли экани айтилмоқда. Ҳозирда воқеа жойида шифокорлар ва қутқарувчилар иш олиб бормоқда, мутахассислар эса авария сабабларини аниқлашмоқда.

In Turkey, 8 people died as a result of a bus overturning.
In a road traffic accident involving a passenger bus in Turkey's Antalya city, 8 people died and another 26 passengers were injured.
Image of 'In Turkey, 8 people died as a result of a bus overturning.'
A serious traffic accident occurred in the city of Antalya on February 1. According to the publication "Mersin Haber", as a result of the incident, 8 people died, and 26 passengers were hospitalized with injuries of varying severity.
It is reported that the bus was traveling from Tekirdağ province to Antalya. The driver lost control, broke through a roadside barrier, and the vehicle fell into a ravine. As a result, passengers inside the bus were trapped.
According to Antalya Governor Hulusi Şahin, the bus could not handle the turn and veered off the road, overturning. According to the latest information, all of the deceased are believed to be Turkish citizens. Some of the injured are in serious condition. There were a total of 34 people on the bus.
It is said that the bus belongs to the company "Buzlu Turizm". Currently, medical personnel and rescuers are working at the scene, and experts are determining the causes of the accident.