Колумбияда портлашда неча нафар киши ҳалок бўлгани очиқланди
Колумбиянинг Каука департаменти ҳудудида юз берган кучли портлаш оқибатида 14 киши ҳалок бўлди, яна камида 38 киши жароҳат олди. Ҳодиса Панамерика шоссесида одамлар гавжум пайтда содир бўлган.
Ҳудуд губернатори Октавио Гусман X ижтимоий тармоғида маълум қилишича, жабрланганлар орасида 5 нафар вояга етмаганлар ҳам бор. Портлаш йўл инфратузилмасига, айниқса Панамерика шоссесига жиддий зарар етказган. Губернатор ҳалок бўлганлар яқинларига ҳамдардлик билдириб, жароҳатланганларга зарур ёрдам кўрсатилаётганини таъкидлади.
Колумбия президенти Густаво Петро ушбу ҳужумни кескин қоралаб, уни содир этганларни «террорчилар, фашистлар ва наркосавдогарлар» деб атади. У халқаро ҳамжамиятни бу гуруҳларга қарши курашни кучайтиришга чақириб, уларнинг молиявий манбаларини аниқлаш ва йўқ қилиш зарурлигини билдирди.
Расмийлар ҳодиса юзасидан тергов ишларини олиб бормоқда.
'Яккасаройда ЙТҲ: пиёда вафот этди'ning rasmi
Жамият Бугун 16:21
Яккасаройда ЙТҲ: пиёда вафот этди
Ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ Тергов бошқармаси томонидан Жиноят кодексининг 266-моддаси 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.
'Андижонда  аттракцион конструкцияси синди'ning rasmi
Жамият Бугун 16:16
Андижонда аттракцион конструкцияси синди
Ҳодиса ортидан икки киши жароҳат олди
'Андижонда 5,4 млрд сўмлик электрдан ноқонуний фойдаланган МЧЖ фош этилди'ning rasmi
Андижонда 5,4 млрд сўмлик электрдан ноқонуний фойдаланган МЧЖ фош этилди
Андижон шаҳрида ишлаб чиқариш цехи электр тармоғига ўзбошимчалик билан уланиб, миллиардлаб зарар келтиргани аниқланди.
'Тошкент вилоятида мансабдор тадбиркордан 63 минг доллар талаб қилгани учун ушланди'ning rasmi
Тошкент вилоятида мансабдор тадбиркордан 63 минг доллар талаб қилгани учун ушланди
Фавқулодда вазиятлар тизимидаги раҳбарлардан бири тадбиркордан катта миқдорда пул талаб қилгани фош этилди.
'Самарқандда васий аёл икки қизга зўравонлик қилиб, видеога олиб онасидан пул талаб қилди'ning rasmi
Жамият Бугун 07:36
Самарқандда васий аёл икки қизга зўравонлик қилиб, видеога олиб онасидан пул талаб қилди
Бу ҳолатни содир этган аёл болаларни қўрқитиш орқали уларнинг хориждаги онасидан пул ундиришга уринган.

In Colombia, the number of people killed in the explosion has been revealed.
A powerful explosion in Colombia's Cauca department killed 14 people and injured at least 38 others. The incident occurred on the Pan-American Highway during a time of heavy pedestrian traffic.
According to a statement by Governor Octavio Guzmán on social media platform X, the victims include five minors. The explosion caused significant damage to road infrastructure, particularly the Pan-American Highway. The governor expressed condolences to the families of the deceased and confirmed that necessary assistance is being provided to the injured.
Colombian President Gustavo Petro strongly condemned the attack, calling those responsible "terrorists, fascists, and drug traffickers." He called on the international community to intensify efforts against these groups, emphasizing the need to identify and eliminate their financial sources.
Officials are conducting an investigation into the incident.
Image of 'Single-vehicle accident: pedestrian dies'
Society Today 16:21
Single-vehicle accident: pedestrian dies
Based on the situation, the Investigation Department of the Tashkent City Internal Affairs Directorate has initiated a criminal case under Part 2 of Article 266 of the Criminal Code.
Image of 'In Andijan, the structure of the attraction broke.'
In Andijan, the structure of the attraction broke.
Two people were injured in the incident.
Image of 'In Andijan, an LLC was exposed for illegally using electricity worth 5.4 billion soums.'
In Andijan, an LLC was exposed for illegally using electricity worth 5.4 billion soums.
In Andijan city, a production workshop was found to have been arbitrarily connected to the electrical grid, causing billions in damages.
Image of 'An official in the Tashkent region was detained for demanding $63,000 from an entrepreneur.'
An official in the Tashkent region was detained for demanding $63,000 from an entrepreneur.
Image of 'In Samarkand, a female guardian committed violence against two girls, recorded it on video, and demanded money from their mother.'
Society Today 07:36
In Samarkand, a female guardian committed violence against two girls, recorded it on video, and demanded money from their mother.