Ўзгидромет 10 июль куни кузатиладиган об-ҳаво прогнозини эълон қилди.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли, вақти-вақти билан ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 22-24 даража, кундузи 37-39 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 22-27 даража, кундузи 36-41 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 22-27 даража, кундузи 36-41 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 22-27 даража, кундузи 35-40 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 22-27 даража, кундузи 37-42 даража бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 20-25 даража, кундузи 35-40 даража бўлади.
Республиканинг тоғ олди ва тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғади, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 23-28 даража бўлади.

According to it, in Tashkent city, the weather will be slightly cloudy, occasionally changing, no precipitation is expected. Wind from the east at 3-8 m/s. Temperature at night 22-24 degrees, during the day 37-39 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan, Khorezm region, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. Wind from the east at 7-12 m/s. Temperature at night 22-27 degrees, during the day 36-41 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. Wind from the east at 7-12 m/s. Temperature at night 22-27 degrees, during the day 36-41 degrees.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, Samarkand regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. Wind from the east at 7-12 m/s. Temperature at night 22-27 degrees, during the day 35-40 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be slightly cloudy, no precipitation is expected. Wind from the east at 7-12 m/s. Temperature at night 22-27 degrees, during the day 37-42 degrees.
In Andijan, Namangan, Fergana regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. Wind from the east at 5-10 m/s. Temperature at night 20-25 degrees, during the day 35-40 degrees.
In the foothills and mountainous areas of the republic, the weather will be variable, with short-term rain in some places, and possible thunderstorms. Wind from the east at 7-12 m/s. Temperature at night 15-20 degrees, during the day 23-28 degrees.