4 август куни Ўзбекистонда ҳаво ҳарорати 43 даражагача кўтарилади.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли, вақти-вақти билан ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 3–8 м/с тезликда эсади, 12–15 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 21–23 даража, кундузи 33–38 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикасида, Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13–18 м/с гача кучаяди, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилади. Ҳарорат кечаси 18–23 даража, кундузи 31–36 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13–18 м/с гача кучаяди, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилади. Ҳарорат кечаси 20–25 даража, кундузи 31–36 даража бўлади.
Тошкент, Самарқанд, Жиззах ва Сирдарё вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13–18 м/с гача кучаяди, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилади. Ҳарорат кечаси 22–27 даража, кундузи 36–41 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13–18 м/с гача кучаяди, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилади. Ҳарорат кечаси 22–27 даража, кундузи 38–43 даража бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5–10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 22–27 даража, кундузи 36–41 даража бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13–18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 15–20 даража, кундузи 28–33 даража бўлади.

Uzgidromet reported on this.
According to it, in Tashkent city the weather will be partly cloudy, occasionally changeable, no precipitation expected. The wind will blow from the east at 3–8 m/s, may strengthen up to 12–15 m/s, and in some places it may be accompanied by dust storms. The temperature will be 21–23 degrees at night and 33–38 degrees during the day.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7–12 m/s, increasing up to 13–18 m/s in some places, and in some areas it will be accompanied by dust storms. The temperature will be 18–23 degrees at night and 31–36 degrees during the day.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7–12 m/s, increasing up to 13–18 m/s in some places, and in some areas it will be accompanied by dust storms. The temperature will be 20–25 degrees at night and 31–36 degrees during the day.
In Tashkent, Samarkand, Jizzakh and Syrdarya regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7–12 m/s, increasing up to 13–18 m/s in some places, and in some areas it will be accompanied by dust storms. The temperature will be 22–27 degrees at night and 36–41 degrees during the day.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7–12 m/s, increasing up to 13–18 m/s in some places, and in some areas it will be accompanied by dust storms. The temperature will be 22–27 degrees at night and 38–43 degrees during the day.
In Andijan, Namangan and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation expected. The wind will blow from the east at 5–10 m/s. The temperature will be 22–27 degrees at night and 36–41 degrees during the day.
In the mountainous areas of the republic, the weather will be partly cloudy, changeable in some places, no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7–12 m/s, and in some places it may strengthen up to 13–18 m/s. The temperature will be 15–20 degrees at night and 28–33 degrees during the day.