Kiprda O‘zbekistonning birinchi elchisi ish boshladi
O‘zbekistonning yangi tayinlangan Favqulodda va Muxtor Elchisi Abat Fayzullayev (qarorgohi Rim shahrida joylashgan) Kipr Respublikasi Prezidenti Nikos Xristodulidisga ishonch yorliqlarini topshirdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA .
Kipr Respublikasi yetakchisi xorijiy diplomatlardan ishonch yorliqlarini qabul qilish marosimidagi nutqida yangi elchilarni samimiy qutlab, ularga o‘z vazifalarni amalga oshirishda muvaffaqiyatlar tiladi, shuningdek, ikki va ko‘p tomonlama munosabatlarni rivojlantirishda munosib hissa qo‘shishiga umid bildirdi.
Kipr Respublikasi Prezidenti O‘zbekiston bilan munosabatlar istiqbollariga alohida to‘xtaldi. "O‘zbekiston bilan ikki tomonlama, shuningdek Yevropa Ittifoqi doirasidagi hamkorlik aloqalarini rivojlantirishga alohida e’tibor qaratamiz" – dedi Prezident Nikos Xristodulidis.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekiston va Kipr o‘rtasidagi diplomatik munosabatlar 1997 yil 30 mayda o‘rnatilgan.

Uzbekistan's first ambassador to Cyprus has started work.
Uzbekistan's newly appointed Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador Abat Fayzullaev (based in the city of Rome) presented his credentials to the President of the Republic of Cyprus, Nikos Christodoulides, reports the "Dunyo" IA.
The leader of the Republic of Cyprus, in his speech during the ceremony of accepting credentials from foreign diplomats, sincerely congratulated the new ambassadors and wished them success in fulfilling their duties, and also expressed hope that they would make a worthy contribution to the development of bilateral and multilateral relations.
The President of the Republic of Cyprus emphasized the prospects of relations with Uzbekistan. "We pay special attention to developing bilateral relations with Uzbekistan, as well as cooperation within the framework of the European Union," said President Nikos Christodoulides.
It is reminded that diplomatic relations between Uzbekistan and Cyprus were established on May 30, 1997.