Jizzaxda 23 yoshli ayolni Rossiyaga fohishalik uchun sotib yubormoqchi bo‘lgan erkakka hukm o‘qildi
'Jizzaxda 23 yoshli ayolni Rossiyaga fohishalik uchun sotib yubormoqchi bo‘lgan erkakka hukm o‘qildi'ning rasmi
Jizzax viloyati Do‘stlik tumanida 23 yoshli ayolni fohishalik uchun sotib yubormoqchi bo‘lgan erkakka sud hukmi o‘qildi. Bu haqda Milliy telekanalida xabar berildi.
Qayd etilishicha, 29 yoshli erkak o‘ziga notanish bo‘lgan ayolni Rossiyaga fohishalik qilish maqsadida sotib yubormoqchi bo‘lganida ushlangan.
"Aybimga iqrorman, pushaymonman. Oilada yagona boquvchiman. Xotinim homilador va bir nafar voyaga yetmagan farzandim bor. Suddan yengillik so‘rayman", — dedi ayblanuvchi.
Jinoyat ishlari bo‘yicha Do‘stlik tumani sudi erkakni Jinoyat kodeksining 135-moddasi 1-qismi (Odam savdosi) bilan aybli deb topdi. Unga nisbatan 3 yil 6 oy muddatga ozodlikni cheklash jazosi tayinlandi.

In Jizzakh, a man who attempted to sell a 23-year-old woman to Russia for prostitution was sentenced.
He was sentenced to 3 years and 6 months of restricted freedom.
Image of 'In Jizzakh, a man who attempted to sell a 23-year-old woman to Russia for prostitution was sentenced.'
A man who attempted to sell a 23-year-old woman for prostitution in the Do'stlik district of Jizzakh region was sentenced by the court. This was reported on the Milliy TV channel here.
It is noted that the 29-year-old man was caught trying to sell a woman, unknown to him, to Russia for the purpose of prostitution.
"I confess to my crime and regret it. I am the sole breadwinner in the family. My wife is pregnant, and I have one underage child. I ask the court for leniency," — said the defendant.
The Do'stlik district court for criminal cases found the man guilty under Article 135 Part 1 (Human trafficking) of the Criminal Code. He was sentenced to 3 years and 6 months of restricted freedom.