Tunda Toshkentdagi restoranlardan birida mushtlashuv sodir bo‘ldi
Ajratmoqchi bo‘lgan fuqaro yuzida lunji yirtilgan va bosh miya jarohati tashxisi bilan shifoxonaga olib ketilgan.
'Tunda Toshkentdagi restoranlardan birida mushtlashuv sodir bo‘ldi'ning rasmi
Ijtimoiy tarmoqlarda bir fuqaro boshqa fuqaro tomonidan tan jarohati olib yiqilib tushganligi aks etgan video tarqalib turli muhokamalarga sabab bo‘lmoqda. Mazkur holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB holatga oydinlik kiritdi.
Aniqlanishicha, 16 mart tungi soat 02.30 larda Yakkasaroy tumanida joylashgan restoranlardan birida mijoz sifatida kelgan 1995 yilda tug‘ilgan A.Sh. o‘zining tanishi 1985 yilda tug‘ilgan X.A. bilan o‘rtalarida kelib chiqqan nizo sababli o‘zaro janjallashgan. 1990 yilda tug‘ilgan B.A. ularni ajratishga harakat qilgan vaqtida A.Sh. uni urib tan jarohati yetkazgan.
Natijada B.A. "bosh miya jaroxati, o‘ng yuzidan lunji yirtilgan jaroxati va spirtdan zaxarlanish" tashxisi bilan shifoxonaga olib borilgan.
Mazkur holat yuzasidan Yakkasaroy tumani IIO FMB Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi ("Bezorilik") bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.  Tergov harakatlari davom etmoqda. Yakuni bo‘yicha qonuniy qaror qabul qilinishi ta’minlanadi.

Last night, a fight occurred in one of the restaurants in Tashkent.
The citizen intending to separate has been taken to the hospital with a diagnosis of a torn cheek and a brain injury.
Image of 'Last night, a fight occurred in one of the restaurants in Tashkent.'
A video showing a citizen falling to the ground after being physically assaulted by another citizen is spreading on social networks, causing various discussions. The Tashkent city police department has clarified the situation.
It was found that on March 16, around 02:30 AM, in a restaurant located in the Yakkasaray district, a customer born in 1995, A.S., got into a conflict with an acquaintance born in 1985, H.A., leading to a brawl. B.A., born in 1990, attempted to separate them when A.S. hit him, causing physical injuries.
As a result, B.A. was taken to the hospital with a diagnosis of "cranial injury, a tear wound on the right side of the face, and alcohol poisoning."
In connection with this incident, the Investigation Department of the Yakkasaray district's Internal Affairs Division has initiated a criminal case under Article 277 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan ("Hooliganism"). Investigative actions are continuing. A legal decision will be ensured upon conclusion.