Toshkent viloyatida 33 yoshli ayolni xorijga fohishalikka jo‘natmoqchi bo‘lgan ayol qo‘lga tushdi
'Toshkent viloyatida 33 yoshli ayolni xorijga fohishalikka jo‘natmoqchi bo‘lgan ayol qo‘lga tushdi'ning rasmi
Toshkent viloyatida 33 yoshli ayolni fohishalik uchun Moskvaga jo‘natayotgan shaxs ushlandi. Bu haqda Ichki ishlar vazirligi xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, o‘tkazilgan tezkor tadbirda Yangiyo‘l shahrida yashovchi 1990 yilda tug‘ilgan ayol oson pul topish maqsadida o‘ziga tanish bo‘lgan Sergeli tumanida yashovchi 33 yoshli ayolni aldab, mo‘may daromad topishga ishontirib, Toshkent xalqaro aeroporti orqali Rossiyaning Moskva shahriga fohishalik uchun jo‘natayotgan vaqtida daliliy ashyolar bilan ushlangan.
Holat yuzasidan ushlangan shaxsga nisbatan Jinoyat kodeksining 135-moddasi (odam savdosi) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Tergov harakatlari olib borilmoqda.
Ma’lumot uchun, odam savdosi jinoyatini sodir qilgan shaxslar 5 yilgacha ozodlikni cheklash yoki 15 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish bilan jazolanishi mumkin.

In the Tashkent region, a person was detained for sending a 33-year-old woman to Moscow for prostitution. The Ministry of Internal Affairs reported this.
It has been reported that during the conducted rapid operation, a woman born in 1990 living in Yangiyul city, in order to make easy money, deceitfully convinced a 33-year-old woman acquainted with her from Sergeli district, by assuring her of making a significant income, was detained with material evidence while sending her to Moscow, Russia for prostitution via Tashkent International Airport.
Concerning this case, a criminal case has been initiated against the detained person under Article 135 of the Criminal Code (human trafficking). Investigative actions are being carried out.
For your information, individuals who commit the crime of human trafficking can be punished with up to 5 years of restriction of freedom or up to 15 years of imprisonment.