Erdo‘g‘an ham O‘zbekiston yetakchisini tug‘ilgan kuni bilan tabrikaladi
Bugun, 24 iyul kuni Turkiya Prezidenti Rajab Toib Erdo‘g‘an 68 yoshni qarshilagan Prezident Shavkat Mirziyoyevni tug‘ilgan kuni tabrikladi. Bu haqda Prezident matbuot kotibi Sherzod Asadov ma’lum qildi.
“Hurmatli Prezident janoblari, aziz qardoshim! Sizni tavallud ayyomingiz munosabati bilan chin qalbimdan tabriklagan holda, Yaratgandan siz, janobi oliylariga sihat-salomatlik va xotirjamlik tilayman”, — degan Erdo‘g‘an.
Shuningdek,  Turkiya rahbari o‘zining qutlovida global sinovlarga qarshi turkiy dunyoning farovonligi va taraqqiyotini ta’minlash maqsadida ikki tomonlama va ko‘p tomonlama platformalarda, xususan, Turkiy davlatlar tashkiloti doirasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlashga sodiq qolishini aytgan.
“Ayni qat’iyat siz, aziz birodarim tomonidan ham baham ko‘rilayotgani menga cheksiz mamnuniyat bag‘ishlaydi. Fursatdan foydalanib, siz, janobi oliylarini tavallud ayyomingiz bilan yana bir bor tabriklab, do‘st va qardosh o‘zbek xalqining taraqqiyoti va tinchligi yo‘lidagi sa’y-harakatlaringiz muvaffaqiyatli davom etishini tilab qolaman”, — degan Turkiya yetakchisi.

Erdoğan also congratulates the leader of Uzbekistan on his birthday
Today, on July 24, Turkish President Recep Tayyip Erdoğan congratulated President Shavkat Mirziyoyev on his 68th birthday. This was reported by the President's press secretary Sherzod Asadov.
"Dear Mr. President, my esteemed brother! I sincerely congratulate you on your birthday and pray to the Creator for your health and well-being," said Erdoğan.
Furthermore, the Turkish leader stated in his congratulatory message that he remains committed to further strengthening bilateral and multilateral cooperation, particularly within the framework of the Organization of Turkic States, to ensure the prosperity and development of the Turkic world amid global challenges.
"The determination you, my dear brother, are showing in this regard brings me immense satisfaction. Taking this opportunity, I once again congratulate you on your birthday and wish for the continued success of your efforts for the progress and peace of the fraternal Uzbek people," said the Turkish leader.