Londonda "O‘g‘irlanmagan kelin" qahramonlariga haykal qo‘yildi
Bollywoodning klassik filmi "O'g'irlanmagan kelin" 30 yilligi munosabati bilan London markazida Raj va Simran obrazlariga bag'ishlangan bronza haykal ochildi.
"Hindustan Times"ning yozishicha, Londonning Lester-skver maydonida Bollivudning mashhur filmi "O‘g‘irlanmagan kelin" qahramonlari — Raj (Shohruxxon) va Simran (Kajol) obrazlari aks etgan bronza haykal tantanali ravishda ochildi. Haykal filmning 30 yillik yubileyi munosabati bilan o‘rnatildi va "Scenes in the Square" yo‘lakchasida haykalga ega bo‘lgan birinchi hind filmi sifatida qayd etildi.
Ochilish marosimida Shohruxxon va Kajol shaxsan ishtirok etib, haykalni ochib berishdi. Shohruxxon Instagram'dagi murojaatida Londonga borganlar haykalni albatta ko‘rib o‘tishni tavsiya qilgan.
1995 yilda Aditya Chopra tomonidan suratga olingan "O‘g‘irlanmagan kelin" (DDLJ) Raj va Simranning sevgi tarixini hikoya qiladi. Asar Hind kinosi tarixidagi eng mashhur romantik filmlardan biri bo‘lib, Mumbaydagi Maratha Mandir kinoteatrida 25 yildan ortiq vaqt davomida uzluksiz namoyish etilgan.
Film sevgi, an'ana va jasorat mavzularini yoritishi bilan tomoshabinlar qalbida hanuzgacha alohida o‘ringa ega.

According to the Hindustan Times, a bronze statue depicting the characters Raj (Shah Rukh Khan) and Simran (Kajol) from the popular Bollywood film "Dilwale Dulhania Le Jayenge" was ceremoniously unveiled in London's Leicester Square. The statue was installed to mark the film's 30th anniversary and is noted as the first Hindi film to have a statue on the "Scenes in the Square" walkway.
Shah Rukh Khan and Kajol personally attended the unveiling ceremony and revealed the statue. In his address on Instagram, Shah Rukh Khan recommended that those visiting London should definitely see the statue.
Released in 1995 and directed by Aditya Chopra, "Dilwale Dulhania Le Jayenge" (DDLJ) tells the love story of Raj and Simran. The work is one of the most famous romantic films in the history of Indian cinema and was shown continuously for over 25 years at the Maratha Mandir cinema in Mumbai.
The film still holds a special place in the hearts of audiences for its exploration of themes of love, tradition, and courage.