Prezident qarorlari bilan davlat boshqaruvi organlarida komplayens va korrupsiyaga qarshi ichki nazorat sohasida qator yangi lavozimlar belgilab berildi.
'Korrupsiyaga qarshi nazorat tizimida yangi tayinlovlar amalga oshirildi'ning rasmi
Otabek Turdimuhammadovich Rahmonov Bosh vazirning komplayens va korrupsiyaga qarshi ichki nazorat bo‘yicha maslahatchisi etib tayinlandi; u Prezident Administratsiyasi rahbari kotibiyati mudiri o‘rinbosari lavozimidan ozod qilindi.
Bahodir Zokir o‘g‘li Normurodov Bosh prokurorning komplayens va korrupsiyaga qarshi ichki nazorat bo‘yicha o‘rinbosari etib tayinlandi; u Prezident Administratsiyasi Komplayens xizmati shu‘ba mudiri lavozimidan ozod qilindi.
Jalol Jabborovich Qurbonov Iqtisodiyot va moliya vazirining komplayens va korrupsiyaga qarshi ichki nazorat bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi; u Prezident Administratsiyasi Kantselyariyasi mudiri lavozimidan ozod qilindi.

New appointments were implemented in the anti-corruption control system.
By presidential decisions, a number of new positions were established in state administration bodies in the field of compliance and internal anti-corruption control.
Image of 'New appointments were implemented in the anti-corruption control system.'
From the sentence:
Otabek Turdimukhammadovich Rakhmonov was appointed as the Prime Minister's advisor on compliance and internal anti-corruption control; he was relieved of the position of Deputy Head of the Secretariat of the Head of the Presidential Administration.
Bahodir Zokir ugli Normurodov was appointed as the Deputy Prosecutor General for compliance and internal anti-corruption control; he was relieved of the position of Head of the Compliance Service Department of the Presidential Administration.
Jalol Jabborevich Kurbonov was appointed to the position of Deputy Minister of Economy and Finance for compliance and internal anti-corruption control; he was relieved of the position of Head of the Office of the Presidential Administration.