Маҳсулотини 6 миллион сўмга сотаётган вақтида қўлга олинган.
Andijon viloyatida tarkibida kuchli ta'sir qiluvchi modda mavjud bo'lgan “Keto coffee mix” mahsulotlarining noqonuniy savdosiga chek qo'yildi.
Davlat xavfsizlik xizmati hamda Bojxona qo'mitasi xodimlari hamkorligida o'tkazilgan tezkor tadbir davomida Marhamat tumanidagi savdo majmuasida 1991 yilda tug'ilgan fuqaro 900 dona “Keto coffee mix” mahsulotini 6 million so'mga sotayotgan vaqtida qo'lga olingan.
Tergov davomida mazkur mahsulotlar Andijon shahridagi “Jahon savdo kompleksi” hududida joylashgan do'kondan xarid qilingani aniqlangan. Shundan so'ng o'tkazilgan tezkor tadbirlar natijasida 1987 yilda tug'ilgan shaxsga tegishli do'kondan yana 480 dona “Keto coffee mix” mahsuloti olingan.
Ma'lum qilinishicha, musodara qilingan jami 11 kilogramm mahsulot tarkibida kuchli ta'sir qiluvchi “sibutramin” moddasi borligi aniqlangan. Ushbu moddaning O'zbekiston hududida muomalasi taqiqlangan.
Huquqni muhofaza qiluvchi organlar tomonidan mazkur holat yuzasidan jinoyat ishi qo'zg'atilgan bo'lib, hozirda tergov harakatlari davom etmoqda.

A citizen selling 900 units of "Keto coffee mix" was caught.
The illegal sale of "Keto coffee mix" products containing a potent substance has been stopped in Andijan region.
During an operational event conducted jointly by the State Security Service and the Customs Committee, a citizen born in 1991 was detained at a shopping complex in Markhamat district while selling 900 units of "Keto coffee mix" for 6 million soums.
The investigation revealed that these products were purchased from a store located in the "Jahon Savdo Kompleksi" area in Andijan city. Subsequently, during further operational measures, another 480 units of "Keto coffee mix" were seized from a store belonging to a person born in 1987.
According to reports, it was determined that the total of 11 kilograms of confiscated products contained the potent substance "sibutramine," whose circulation is prohibited in the territory of Uzbekistan.
Law enforcement authorities have initiated a criminal case regarding this incident, and investigation activities are currently ongoing.