Нетаняху Ливан халқига мурожаат қилди
Исроил бош вазири Бинямин Нетаняху Ливан аҳолисига ноодатий видеомурожаат йўллаб, уларни Ҳизбуллоҳ ҳаракати қурол сақлайдиган ҳудудларни тарк этишга чақирди. Бу ҳақида zamon.uz хабар бермоқда.
“Ливан халқи! Исроил сиз билан эмас, Ҳизбуллоҳ билан уруш қилмоқда. Жуда узоқ вақт у сиздан тирик қалқон сифатида фойдаланди. Яшаш жойларингизга ракеталарини жойлаштирди. Бу ракеталар ва снарядлар тўғридан тўғри шаҳарларимизга ва фуқароларимизга қаратилган, халқимизни Ҳизбуллоҳ ҳужумларидан ҳимоя қилиш учун биз бу қуролларни йўқ қилишимиз керак”, - деди бош вазир.
Бош вазир, шунингдек, Исроил армиясининг ливанликларни «Ҳизбуллоҳ» қуроллари жойлаштирилган ҳудудларни тарк этишга чақирган эрталабки чақириғини эслаган.
“Бу огоҳлантиришни жиддий қабул қилишингизни сўрайман. Ҳизбуллоҳ сизнинг ва яқинларингизнинг ҳаётини хавф остида қолдиришига йўл қўйманг”, - дея қўшимча қилган Нетаняху.

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has sent an unusual video message to the Lebanese population, urging them to leave areas where Hezbollah stores its weapons. This was reported by zamon.uz here.
“People of Lebanon! Israel is not fighting you but Hezbollah. For a long time, it has used you as living shields. It has placed its missiles in your living areas. These missiles and shells are directed straight at our cities and citizens. We have to destroy these weapons to protect our people from Hezbollah attacks”, - said the Prime Minister.
The Prime Minister also recalled the Israeli army's morning call urging Lebanese people to leave areas where Hezbollah weapons are located.
“I urge you to take this warning seriously. Do not allow Hezbollah to put your and your loved ones' lives at risk”, - Netanyahu added.