Тошкент марказидан Янги Тошкентга қатнайдиган автобус йўналиши очилди
Ўзгаришлар 28 мартдан амалда бўлади.
'Тошкент марказидан Янги Тошкентга қатнайдиган автобус йўналиши очилди'ning rasmi
Тошкент шаҳридан Янги Тошкентга қатнайдиган автобус йўналиши очилди, яна иккита йўналиш ҳаракати тизмаси ўзгартирилди. Бу ҳақда "Тошшаҳартрансхизмат" хабар қилди.
Янги ташкил этилган 197-сонли автобус йўналиши Ўзбекистон меҳмонхонаси бекати — Янги Тошкент бекати йўналишида ҳаракатланади. Ушбу йўналиш "Маҳтумқули ва Янги Ўзбекистон" йўли кўчалари орқали ҳаракатланади.
190-сонли автобус — "Янгибозор АШБ — Машинасозлар метроси" йўналиши Янги Ўзбекистон кўчаси орқали Янги Тошкент бекатигача бир томонлама ҳаракат қилади. Кейин ўзининг аввалги йўналиши бўйлаб ҳаракатни давом эттиради.
137-сонли автобус йўналиши эса эндиликда Истиқбол маҳалласи бекатидан Паркент йўли кўчаси орқали Янги Тошкент бекатигача икки томонлама ҳаракат қилади. Йўналиш "Янги Тошкент бекати — Қўшқўрғон маҳалласи" деб қайта номланади.