Самарқандда юк машина 159 диаметрли газ қувурини уриб юборди
Кеча, 14 май куни Самарқанд вилоятида  юк машина 159 диаметрли газ қувурини уриб кетди. Бу ҳақида “Ҳудудгазтаминот ” АЖ маълум қилди.
Қайд этилишича, воқеа соат 20:30 лар атрофида Самарқанд шаҳар "Сартепо" массивида юз берган. Мазкур ҳудуддан ҳаракатланиб келаётган Юк автомашинаси 159 диаметрли газ қувурини уриб кетган.
Ҳодиса ортидан  Саъдий Шерозий, "Гулистон", Ҳофиз Шерозий, Ботир Зокиров,  "Хўжасоат" ,"Янгиқўрғон" ҳамда "Шодлик" маҳаллаларида 15 май куни соат 18:00 гача табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилган.
Шунингдек маълумотда таъмирлаш ишлари якунлангандан сўнг табиий газ таъминоти қайта тикланиши айтилган.

After the incident, seven streets in the region were left without gas.
Yesterday, May 14, a truck hit a 159-diameter gas pipeline in the Samarkand region. This was reported by JSC "Hududgaztaminot."
It is noted that the incident occurred around 8:30 p.m. in the "Sartepo" neighborhood of Samarkand. A truck traveling through this area collided with a 159-diameter gas pipe.
Following the incident, natural gas supply was temporarily suspended until 6:00 PM on May 15th in the Sa'diy Sheroziy, Guliston, Hofiz Sheroziy, Botir Zokirov, Xo'jasoat, Yangiqo'rg'on, and Shodlik neighborhoods.
The information also states that the natural gas supply will be restored after the completion of the repair work.