Бугун ҳаво ҳарорати қандай бўлади?
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 17-19 даража, кундузи 35-37 даража иссиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 17-22 даража, кундузи 32-37 даража иссиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 18-23 даража, кундузи 35-40 даража иссиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 17-22 даража, кундузи 33-38 даража иссиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 18-23 даража, кундузи 35-40 даража иссиқ бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 17-22 даража, кундузи 32-37 даража иссиқ бўлади.
Республиканинг тоғолди ва тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10-15 даража, кундузи 23-28 даража иссиқ бўлади.

“Uzhydromet” has announced the weather forecast for today, May 21.
According to the forecast, the weather in Tashkent city will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will blow from the east at a speed of 3–8 m/s. The temperature will be 17–19°C at night and 35–37°C during the day.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy and variable in some areas, with no expected precipitation. The wind will change direction from east to west, blowing at 7–12 m/s, and may reach 13–18 m/s in some places, possibly accompanied by dust storms. Temperatures will be 17–22°C at night and 32–37°C during the day.
In the Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy and variable in some places, with no expected precipitation. Winds will blow from the east at 7–12 m/s. The temperature will be 18–23°C at night and 35–40°C during the day.
In the Tashkent, Sirdaryo, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy and variable in some areas, with no precipitation expected. Winds will blow from the east at 7–12 m/s. The temperature will be 17–22°C at night and 33–38°C during the day.