"Севимли" телеканалида намойиш этилган "Қизим" сериали энди Қозоғистон телеканалида эфирга узатиляпти
Сериални намойиш этиш ҳуқуқини мамлакатнинг йирик телеканали ҳисобланмиш "Қозоғистон" канали қўлга киритди.
'"Севимли" телеканалида намойиш этилган "Қизим" сериали энди Қозоғистон телеканалида эфирга узатиляпти'ning rasmi
1 октябрдан бошлаб Қозоғистон Республикасида машҳур ўзбек сериали “Қизим” (“Менинг қизим”) намойиш этила бошлади. Сериални намойиш этиш ҳуқуқини мамлакатнинг йирик телеканалларидан бири — “Қозоғистон” телеканали эксклюзив тарзда қўлга киритди.
“Қизим” Ўзбекистондаги энг йирик продакшн компанияларидан бири — Cinemedia томонидан суратга олинган бўлиб, аввалроқ “Севимли” телеканали орқали эфирга узатилган ва томошабинлардан юқори — 10/10 рейтингни олган.
Сериал 2024 йилда экран юзини кўрган бўлиб, 80 қисмдан иборат бир мавсумни ўз ичига олади. Режиссёр — Самидхон Лутфуллаев, сценарий муаллифи — Гўзал Муҳаммедова. Асарда Раъно Шодиева, Раъно Зокирова, Жавоҳир Зокиров, Меҳриддин Раҳматов каби машҳур актёрлар иштирок этган.
Драма уч аёл — Диёра, Гавҳар ва Нигина ҳаётида юз берадиган синовлар, мураккаб танловлар ва инсоний қадриятлар ҳақида ҳикоя қилади. Сериал севги, оилавий муносабатлар ва ахлоқий қарорларнинг оқибатларини ёритиб, томошабинларни чуқур мушоҳадага чорлайди.

The "Qizim" series, which was shown on the "Sevimli" TV channel, is now being broadcast on a Kazakh TV channel.
The broadcasting rights for the series were acquired by the "Kazakhstan" channel, which is considered the country's major television channel.
Image of 'The "Qizim" series, which was shown on the "Sevimli" TV channel, is now being broadcast on a Kazakh TV channel.'
Starting from October 1, the popular Uzbek serial "Qizim" ("My Daughter") began airing in the Republic of Kazakhstan. The exclusive broadcasting rights for the serial were acquired by one of the country's major TV channels – the "Kazakhstan" TV channel.
"Qizim" was produced by one of Uzbekistan's largest production companies – Cinemedia, and was previously broadcast via the "Sevimli" TV channel, receiving a high rating of 10/10 from viewers.
The serial was released in 2024 and consists of one season of 80 episodes. The director is Samidkhon Lutfullaev, and the screenwriter is Go'zal Muhammadova. The work features famous actors such as Ra'no Shodieva, Ra'no Zokirova, Javohir Zokirov, and Mehriddin Rakhmatov.
The drama tells the story of the trials, difficult choices, and human values that occur in the lives of three women – Diyora, Gavkhar, and Nigina. The serial explores love, family relationships, and the consequences of moral decisions, inviting viewers to deep reflection.
The "Qizim" series, which was shown on the "Sevimli" TV channel, is now being broadcast on a Kazakh TV channel. - Darakchi.uz