“Ўзгидромет” 12 декабрь куни кузатиладиган об-ҳаво  маълумотларини эълон қилди.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечқурун ёмғир ёғади. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 7-9 даража илиқ, кундузи 14-16 даража илиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража совуқ, кундузи 3-8 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёмғир ёғади. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 2-7 даража илиқ, кундузи 7-12 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Самарқанд, Жиззах вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечга томон баъзи жойларда ёмғир ёғади. Туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 4-9 даражада илиқ, кундузи 11-16 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди, фақат Қашқадарё вилоятида кечга томон баъзи жойларда ёмғир ёғади. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 4-9 даража илиқ, кундузи 14-19 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража илиқ, баъзи жойларда 2 даража совуққача, кундузи 8-13 даража илиқ бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, вақти-вақти билан ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади, туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 2 даража совуқ, 3 даража илиқ, кундузи 1-6 даража илиқ бўлади.

"Uzgidromet" announced the weather forecast data for December 12.
According to forecasts, the weather in Tashkent city will be changeable, with rain in the evening. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The temperature at night will be 7-9 degrees warm, during the day 14-16 degrees warm.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be changeable, no precipitation is expected. Fog is possible in some places. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees cold, during the day 3-8 degrees warm.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be changeable, with rain in some places. Fog is possible in some places. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 2-7 degrees warm, during the day 7-12 degrees warm.
In Tashkent, Syrdarya, Samarkand, and Jizzakh regions, the weather will be changeable, with rain in some places towards the evening. Fog is possible. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 4-9 degrees warm, during the day 11-16 degrees warm.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be changeable, no precipitation is expected, except for rain in some places in Kashkadarya region towards the evening. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 4-9 degrees warm, during the day 14-19 degrees warm.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be changeable, no precipitation is expected. Fog is possible. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees warm, in some places down to 2 degrees cold, during the day 8-13 degrees warm.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be changeable, with periodic precipitation (rain, snow), fog is possible. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 2 degrees cold to 3 degrees warm, during the day 1-6 degrees warm.