Бугун, 3 июнь куни Ўзбекистоннинг айрим ҳудудларида ёмғир ёғади. Бу ҳақда Ўзгидромет эълон қилган об-ҳаво прогнозида келтирилган.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади, куннинг иккинчи ярмида қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади, 12-15 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 19-21 даража, кундузи 33-35 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 15-20 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 26-31 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 15-20 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 20-25 даража, кундузи 33-38 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 18-23 даража, кундузи 30-35 даража бўлади.
Қашқадарё, Сурхондарё вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 18-23 даража, кундузи 33-38 даража бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 18-23 даража, кундузи 30-35 даража бўлади.
Республиканинг тоғолди ва тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёмғир ёғади, момақалдироқ кузатилиши мумкин. Сел-сув тошқин ҳодисалари юзага келиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, момақалдироқ вақтида 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 12-17 даража, кундузи 23-28 даража бўлади.

This was stated in the weather forecast announced by "Uzhydromet".
Today, on June 3, rain will fall in some regions of Uzbekistan. This is stated in the weather forecast announced by Uzhydromet.
According to it, the weather in Tashkent city will be changeable, with possible short-term rain and thunderstorms in the second half of the day. The wind will blow from the east at a speed of 3-8 m/s, may increase to 12-15 m/s, and may be accompanied by dust storms in some places. The temperature will be 19-21 degrees at night and 33-35 degrees during the day.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be changeable, with possible short-term rain and thunderstorms in some places. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s, may increase to 15-20 m/s in some places, and may be accompanied by dust storms in some places. The temperature will be 15-20 degrees at night and 26-31 degrees during the day.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be changeable, with possible short-term rain and thunderstorms in some places. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s, may increase to 15-20 m/s in some places, and may be accompanied by dust storms in some places. The temperature will be 20-25 degrees at night and 33-38 degrees during the day.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be changeable, with possible short-term rain and thunderstorms in some places. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s, may increase to 13-18 m/s in some places, and may be accompanied by dust storms in some places. The temperature will be 18-23 degrees at night and 30-35 degrees during the day.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be changeable, with possible short-term rain and thunderstorms in some places. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s, may increase to 13-18 m/s in some places, and may be accompanied by dust storms in some places. The temperature will be 18-23 degrees at night and 33-38 degrees during the day.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be changeable, with possible short-term rain and thunderstorms in some places. The wind will blow from the east at a speed of 5-10 m/s. The temperature will be 18-23 degrees at night and 30-35 degrees during the day.
In the foothills and mountainous areas of the republic, the weather will be changeable, with rain in some places and possible thunderstorms. Mudflows and flash floods may occur. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s, and may increase to 13-18 m/s during thunderstorms. The temperature will be 12-17 degrees at night and 23-28 degrees during the day.