“Барча спортчиларимиз, уларнинг ота-оналари, устоз ва мураббийлари Янги Ўзбекистоннинг чинакам қаҳрамонларидир”
Президент видеоселектор йиғилиши аввалида спортчиларнинг Париж Олимпиадасидаги улкан тарихий зафарлари билан бутун халқни табриклади.
'“Барча спортчиларимиз, уларнинг ота-оналари, устоз ва мураббийлари Янги Ўзбекистоннинг чинакам қаҳрамонларидир”'ning rasmi
Бухоро вилоятига қилинган ташриф натижадорлигини ошириш, муқобил энергия манбаларини жорий этиш ҳамда саноат корхоналари учун жозибадор шароитларни яратиш чора-тадбирлари юзасидан видеоселектор йиғилиши бошланади. Бу ҳақда Президент матбуот хизмати хабар берди.
Қайд этилишича, давлатимиз раҳбари аввало спортчиларимизнинг Париж Олимпиадасидаги улкан тарихий зафарлари билан бутун халқимизни чин қалбидан табриклади.
“Токио олимпиадасидан кейин яхши ният билан топ-15 га кирамиз деб, олдимизга катта мақсад қўйган эдик. 208 та давлат вакиллари қатнашган мусобақада спортчиларимиз  юксак матонат, маҳорат ва ирода кўрсатиб, дунёда 13-ўрин, Осиёда 4-ўрин, туркий, мусулмон ва МДҲ давлатлари орасида 1-ўринни эгаллади. Бир йўла 3 нафар спортчимиз “икки карра олимпия чемпиони”, деган юксак шарафли номга сазовор бўлди.
Бу Янги Ўзбекистон ёшлари нимага қодир эканини бутун дунёга кўрсатиб, уларнинг натижалари тарихимизда зарҳал ҳарфлар билан муҳрланди.
Барча спортчиларимиз, уларнинг ота-оналари, устоз ва мураббийлари Янги Ўзбекистоннинг чинакам қаҳрамонларидир! Улар билан ҳар қанча фахрлансак арзийди, улар бизнинг ғуруримиз!”,

The video conference meeting on the measures to enhance the effectiveness of the visit to Bukhara region, introduce alternative energy sources, and create attractive conditions for industrial enterprises begins. The President's press service reported this.
It is noted that the leader of our state firstly heartily congratulated our athletes on their great historic victories at the Paris Olympics.
“After the Tokyo Olympics, with good intentions, we set a big goal to enter the top-15. Our athletes demonstrated high endurance, skill, and willpower in the competition attended by representatives of 208 countries, securing the 13th place in the world, 4th place in Asia, and 1st place among Turkic, Muslim, and CIS countries. At once, three of our athletes earned the prestigious honor of becoming “two-time Olympic champions”.
This has shown what the youth of New Uzbekistan are capable of to the whole world, and their results have been inscribed in our history in golden letters.
All our athletes, their parents, coaches, and mentors are the true heroes of New Uzbekistan! We can be immensely proud of them, they are our pride!”,