Самарқанддаги "дом"лардан бирида ёнғин содир бўлди — жароҳатланганлар бор (видео)
Аввалроқ, ижтимоий тармоқда Самарқанддаги кўп қаватли уйлардан бирида ёнғин содир бўлгани акс этган видео тарқалди. Ҳолат юзасидан вилоят ФВБ маълумот берди.
Маълумотга кўра, бугун, 9 сентябрь куни соат тахминан 17:30 ларда Самарқанд шаҳри Беруний кўчасида жойлашган 86-уйнинг 3-қаватидаги хонадонлардан бирида чақнаши содир бўлган.
Чақнаш оқибатида, икки нафар фуқаро тан жароҳати олиб шифохонага ётқизилган. Чақнаш оқибатида ёнғин содир бўлмаган.
figure class="media">
Воқеа жойига вилоят ва шаҳар ФВБ раҳбарияти ҳамда ёнғин-қутқарув экипажлари, ИИБ, Прокуратура, “Ҳудудгазтаъминот” ва ССБ ходимлари чиқишган. Ҳолат юзасидан дастлабки терговолди суриштирув ишлари олиб борилмоқда.

Earlier, a video showing a fire in one of the multi-storey buildings in Samarkand spread on social media. The regional Fire Safety Department provided information about the incident.
According to the information, today, on September 9, around 17:30, an explosion occurred in one of the apartments on the 3rd floor of the building located at Beruni Street, house number 86 in the city of Samarkand.
As a result of the explosion, two citizens were injured and hospitalized. There was no fire as a result of the explosion.
figure class="media">
Authorities from the regional and city Fire Safety Departments, Fire-Rescue crews, the Ministry of Internal Affairs, the Prosecutor's Office, “Hududgazta'minot” and the State Security Service responded to the site of the incident. Preliminary investigative actions are being carried out.