Россия Курск вилояти ғарбида кенг кўламли қарши ҳужум бошлади
Украинанинг OSINT- DeepState лойиҳаси 11 сентябрга ўтар кечаси “Гуруҳимизнинг Курск вилоятидаги чап қанотидаги вазият ёмонлашди”. Бу ҳақда zamon.uz хабар берди.
Хабарда айтилишича, рус қўшинлари зирҳли техникаларини Сейм дарёси орқали олиб ўтгандан сўнг фаол ҳужум операцияларини бошлаган. DeepState маълумотларига кўра, Россия қўшинлари Курск вилоятининг Кореневский туманида илгари Украина қуролли кучлари назорати остида бўлган ҳудудга киришган.
“Россия ҳарбийлари Украина қўшинларининг кўприклар устидаги ҳужумларига қарамай, дарёдан ўтишга муваффақ бўлди”, —дея қайд этади Америка ташқи сиёсати тадқиқот институти таҳлилчиси Роб Ли.
Россия Федерацияси Кореневский туманидаги Снагост ва Апанасовка аҳоли пунктларини "озод қилган ва тозалашни бошлаган". Яна бир Telegram каналнинг ёзишича, 9-10 сентябр кунлари бўлиб ўтган жангларда рус қўшинлари Украина Қуролли кучларини Курск вилоятидаги тўққизта аҳоли пунктидан сиқиб чиқарган.

Russia launched a wide-scale counteroffensive in the west of the Kursk region.
The Ukrainian OSINT- DeepState project reported on the night of September 11 that “The situation on the left flank in Kursk region of our group has worsened”. This was reported by zamon.uz  .
According to the report, Russian forces began active offensive operations after crossing the Seim River with armored vehicles. According to DeepState, Russian forces have entered the territory in the Korenevsky district of Kursk region, previously under control of the Ukrainian armed forces.
“Despite the attacks of Ukrainian forces on the bridges, Russian soldiers managed to cross the river,” — notes Rob Lee, analyst at the American Foreign Policy Research Institute.
The Russian Federation has "liberated and started clearance" in the Snagost and Apanasovka settlements in the Korenevsky district. According to another Telegram channel, during the battles on September 9-10, Russian forces pushed the Ukrainian Armed Forces out of nine settlements in the Kursk region.