Қозоғистонда қор ёғиб, ҳарорат кескин совиши кутилмоқда
Қозоғистоннинг шимоли ва шарқида атмосфера фронтларининг ўтиши билан совуқ тушади. Бу ҳақда “Tengrinews”  хабар берди.
26 сентябрь куни мамлакатнинг жануби-шарқидаги тоғли ҳудудларда ёғингарчилик кутилмоқда. Ёмғир қорга айланади, тунда ҳаво ҳарорати 2 ва 7 даражагача совиб кетиши мумкин. Қолган ҳудудларда шимоли-ғарбий антициклон таъсирида ёғингарчиликсиз об-ҳаво кузатилади.
Республика бўйлаб шамол кучайиши прогноз қилинган. Кечаси ва эрталаб мамлакат шимолида, шимоли-ғарбида ва шарқида туман тушиши эҳтимоли бор.
Кундузи ҳаво ҳарорати пасаяди: мамлакат ғарбида 18-26 даражагача, шимолда ва шарқда 5-10, марказда 7-15, жанубда 12-20, тоғли ҳудудларда эса 2-10 даражагача ҳарорат кузатилади.

Cold weather is expected in the north and east of Kazakhstan due to the passing of atmospheric fronts. This was reported by “Tengrinews” here.
On September 26th, precipitation is expected in the south-eastern mountainous regions of the country. The rain will turn into snow, and at night the temperature can drop to between 2 and 7 degrees. In the remaining areas, dry weather will prevail due to the influence of the north-western anticyclone.
A strengthening of the wind is forecast across the republic. At night and in the morning, fog is likely in the north, north-west, and east of the country.
During the day, the temperature will drop: in the west of the country to between 18-26 degrees, in the north and east 5-10, in the center 7-15, in the south 12-20, and in mountainous areas between 2-10 degrees.