Нетаняҳу Эрон халқига мурожаат йўллади
"Бир гуруҳ теократлар сизнинг умидларингизни барбод қилишига йўл қўйманг. Сиз бундан яхшироғига лойиқсиз”, — дея таъкидлади Исроил бош вазири. Бу ҳақида zamon.uz хабар бермоқда.
Нетаняҳу оддий эронликларни мамлакатдаги ҳукмрон режимга қарама-қарши қўйиб, Эрон раҳбарияти уларни кундан-кунга “жарлик томон” яқинлаштираётганини айтди.
“Агар улар сизга ғамхўрлик қилсалар, Яқин Шарқдаги беҳуда урушларга миллионлаб доллар сарфлашни тўхтатадилар. Эрон кўпчилик ўйлагандан анча тезроқ озод бўлади. Кейин эса икки қадимги халқ – яҳудийлар ва форслар тинч-тотув яшайди”, — деди Нетаняҳу ўз мурожаатида.

"Do not let a group of theocrats waste your hopes. You deserve better,” said the Prime Minister of Israel. This was reported by zamon.uz.
Netanyahu positioned ordinary Iranians against the ruling regime in the country, stating that the Iranian leadership is bringing them closer to the “abyss” day by day.
“If they cared about you, they would stop wasting millions of dollars on pointless wars in the Middle East. Iran will be free much sooner than many think. Then, two ancient peoples - the Jews and the Persians will live in peace and harmony,” said Netanyahu in his address.