Ҳолат Болалар омбудсмани томонидан назоратга олинган.
Ижтимоий тармоқда Тошкент шаҳрининг Олмазор туманидаги хусусий мактабда ўқитувчи болаларни ургани акс этган видео тарқалмоқда.
Болалар омбудсманининг маълум қилишича, мазкур хусусий мактабнинг 9-синф ўқувчиси Ғ.Ж. га мактаб ўқитувчилари A.Ф. ва Н.M. томонидан жисмоний куч ишлатилган. Суд тиббий экспертиза хулосасига кўра, Ғ.Ж. га енгил тан жароҳати етказилганлиги аниқланди.
Мазкур ҳолат юзасидан A.Ф. ва Н.M. ларнинг хатти-ҳаракатларига қонуний чора кўриш учун мазкур иш материаллари Жиноят ишлари бўйича Олмазор тумани судига юборилган.

Children were beaten in a private school in Tashkent.
In social media, a video showing a teacher beating children in a private school in the Olmazor district of Tashkent is being circulated  widely.
According to the Children's Ombudsman, physical force was used against a 9th-grade student G.J. by the school teachers A.F. and N.M. According to the forensic medical examination, light bodily injuries were inflicted on G.J. .
In connection with this incident, the case materials regarding the actions of A.F. and N.M. have been sent to the Olmazor district court for criminal proceedings to take legal measures.