Маош 15 млн сўмгача: “Янги Тошкент”да иш бор
Ўзбекистоннинг Туркиядаги ва Россиядаги элчихоналари Тошкентда ўзбекистонликлар учун 15 млн сўмгача маошли иш борлигини эълон қилди.
'Маош 15 млн сўмгача: “Янги Тошкент”да иш бор'ning rasmi
Эълонга кўра, фуқаролар “Янги Тошкент” қурилишида иштирок этишга таклиф қилинмоқда. Ушбу лойиҳа доирасида хорижда меҳнат қилаётган юртдошлар учун 10 мингга яқин иш ўрни яратилмоқда.
Қурилиш соҳасида тажрибага эга бўлган фуқаролар қуйидаги 38 йўналиш (бетончи, сувоқчи, сантехник, электрик ва бошқалар) бўйича ишга қабул қилинади.

The embassies of Uzbekistan in Turkey and Russia announced the availability of jobs with salaries up to 15 million soms for Uzbekistanis in Tashkent.
According to the announcement, citizens are invited to participate in the construction of the “New Tashkent”. Within the framework of this project, nearly 10,000 job opportunities are being created for compatriots working abroad.
Citizens with experience in the construction sector will be accepted for jobs in the following 38 directions (concrete worker, plasterer, plumber, electrician, and others).