Тошкент вилоятидаги боғчада тарбиячи гимнастика таёқчаси билан тарбияланувчиларни урди
Тошкент вилоятидаги мактабгача таълим муассасаларининг бирида тарбиячи тарбияланувчиларга нисбатан ножўя ҳаракат қилгани акс этган видео ижтимоий тармоқларга сиздирилди. Ушбу ҳолат юзасидан Тошкент вилояти мактабгача ва мактаб таълими бошқармаси изоҳ берди.
Аниқланишича, ушбу ҳолат жорий йилнинг 6 январь куни Паркент туманидаги 19-сонли давлат мактабгача таълим ташкилотида кечги соат 17:00 атрофида содир бўлган.
Муассасада жисмоний тарбия йўриқчиси вазифасида фаолият юритадиган П.А. тарбияланувчиларни гимнастика таёқчаси билан туртиб, қаторга туришга ундаган. Ўрганишлар давомида ташкилотнинг тарбиячиси Ш.М. ҳам болалар билан қўпол муносабатда бўлгани аниқланган.
Ҳолат юзасидан муассасанинг жисмоний тарбия йўриқчиси П.А. ҳамда тарбиячи Ш.М. билан тузилган шартнома меҳнат кодексининг 157-моддасига асосан бекор қилинди.

A video showing inappropriate behavior by an educator towards students at one of the preschool institutions in the Tashkent region was leaked to social networks. The Department of Preschool and School Education of Tashkent region commented on this situation.
It was found that this incident occurred around 5:00 PM on January 6 of this year at the 19th state preschool institution in Parkent district.
At the institution, P.A., who operates as a physical education instructor, prompted students to line up by nudging them with a gymnastics stick. During the investigation, it was discovered that educator Sh.M. also treated children harshly.
Based on the situation, the contracts with the physical education instructor P.A. and the educator Sh.M. were terminated according to Article 157 of the Labor Code.