Тошкентда навбат билан 7 апрелдан 16 майгача ичимлик суви тўхтатилади
Катта ҳажмли сув ўтказгич тармоқларида режали профилактика-таъмирлаш ишлари олиб борилади.
'Тошкентда навбат билан 7 апрелдан 16 майгача ичимлик суви тўхтатилади'ning rasmi
2025 йил баҳорги-ёзги мавсумига тайёргарлик бўйича катта ҳажмли сув ўтказгич тармоқларида режали профилактика-таъмирлаш ишлари олиб борилиши муносабати билан Тошкент шаҳрининг бир қанча туманларида 7 апрелдан 16 майгача ичимлик суви таъминоти режали тўхтатилади. Бу ҳақда «Тошкент шаҳар сув таъминоти» АЖ хабар бермоқда.
7 апрель 09.00 дан 8 апрель 09.00 гача: Сув бўлмайди: Учтепа тумани бўйича: Чилонзор 12-мавзе 7а-сонли кўп қаватли уй, Миллий банк биноси, Чилонзор 15-мавзе 14-сонли кўп қаватли уй ва дипломатлар уйлари, Ўзбек миллий мусиқа санъати институти, Чилонзор 21 ва 22-мавзелардаги кўп қаватли уйлар, Чилонзор 23 мавзеси, Чилонзор 24-мавзеси.
7 апрель 23.00 дан 8 апрель 06.00 гача: Сув бўлмайди: Мирзо Улуғбектумани бўйича: «Чингелди» маҳалласида.
8 апрель 09.00 дан 9 апрель 09.00 гача: Сув бўлмайди: Юнусобод тумани бўйича: Гулёр, Тикланиш ҳамда Хамкоробод тор кўчалари билан бирга, 60-сонли оилавий поликлиникада.
8 апрель 21.00 дан 9 апрель 06.00 гача: Сув бўлмайди: Олмазор тумани бўйича:«Иброҳим ота»маҳалласида.
9 апрель 09.00 дан 10 апрель 21.00 гача: Сув бўлмайди: 1) Сергели тумани бўйича: Сергели-2, 5, 5а, 6, 6а, 7, 7а, 8, 8а, Қурувчи мавзеларида, «Пепси» заводи, «Кўҳна Қумариқ», «Номданак», «Қорасув», «Тараққиёт», «Садоқат», «Дарёбўйи», «Файзли», «Эски Жалоир», «Қипчоқ», «Ўзгариш», «Хабибий», «Меҳригиё», «Зийнат», «Эзгулик», «Мададкор», «Иттифоқ», «Нилуфар», «Янги Бунёдобод», «Асробод», «Ноғойқўрғон», «Қубайтепа», «Бел ариқ», «Суғдиёна», «Қумариқ», «Қўшқўрғон» маҳаллаларида.
2) Янгиҳаёт тумани бўйича: «Ташаббус», «Янги Умид», «Янгиҳаёт», «Орият», «Марҳамат», «Гулшанобод», «Янги турмуш», «Янги Дархон», «Навқирон», «Машъал», «Зарбдор», «Дўстлик», «Чароғон», «Ҳумо», «Олчазор», «Хушнуд», «Чарбоғ», «Ёрқин ҳаёт» маҳаллаларида.
9 апрель 09.00 дан 10 апрель 09.00 гача: Сув бўлмайди: Сергели тумани бўйича: Қурувчи мавзеси, «Дарёбўйи» маҳалласида.
10 апрель 09.00 дан 10 апрель 23.00 гача: Сув бўлмайди: Шайхонтоҳур тумани бўйича: «Хувайдо» маҳалла, 2а, 4а-сонли кўп қаватли уйларда, 45-сонли оилавий поликлиникада.
14 апрель 23.00 дан 15 апрель 06.00 гача: Сув бўлмайди: Яшнобод тумани бўйича: « Ал-Буҳорий» маҳалласи Тузел мавзедаги 80а, б, в-сонли кўп қаватли уйларида.
14 апрель 09.00 дан 15 апрель 09.00 гача: Сув бўлмайди: Учтепа тумани бўйича:«Катта Чўпон ота» маҳалласида.
15 апрель 09.00 дан 16 апрель 21.00 гача: Сув бўлмайди: 1) Мирзо Улуғбек тумани бўйича: «Шукур Бурхонов», «Алишер Навоий», «Катта Қорасув», «Олтинтепа», «Авайхон», «Янги Авайхон», Алпомиш», «Элобод», Нодирабегим», «Бўз», «Сайрам», «Буюк ипак йўли»маҳаллаларида.
2) Яшнобод тумани бўйича: «Тўйтепа», «Чўлпон», «Истиқлол», «Семурғ», «Бойқўрғон», «Машинасозлар», «Дўстобод», «Фидойилар» маҳаллаларида, Мавлоно Риёзий даҳасида, Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси, Индонезия, Белоруссия, Хитой, Туркия, Франция, Япония элчихоналари ҳамдаЎзбекистон Республикаси Фанлар академиясида.
3) Чилонзор тумани бўйича: Бешёғоч кўчаси 28-сонли кўп қаватли уй, «Бешёғоч» маҳалласида.
4) Яккасарой тумани бўйича: Самарқанд мавзеси, Афросиёб, Юнус Ражабий, Шароф Рашидов, Юсуф Хос Ҳожиб, Ракатбоши, Жийдазор кўчаларидаги кўп қаватли уйлар ва хусусий хонадонларда, Ислом Каримов номидаги илмий-маърифий ёдгорлик мажмуаси, Президент маъмурияти биноси, Президент хавфсизлик хизмати, «Туркистон» меҳмонхонаси, Ички Ишлар Вазирлиги, Малака ошириш институти, Низомий номидаги Тошкент давлат педагогика университети, Ўзбек миллий қўғирчоқ театри, Ўзбекистон Қизил ярим ойжамияти, Италия ҳамда Яман элчихоналарида.
5) Миробод тумани бўйича:«Мингўрик», «Мовароуннаҳр», «Шароф Рашидов», «Иноқобод» маҳаллаларида, Матбуотчилар, Шаҳрисабз, Яхё Ғуломов кўчаларида.
17 апрель 09.00 дан 18 апрель 06.00 гача: Сув бўлмайди: 1) Шайхонтоҳур тумани бўйича:«Камолон», «Янги Камолон» маҳаллаларида, Бешёғоч даҳаси ҳамда Қоратош мавзесида.
2) Чилонзор тумани буйича:«Катта Олмазор» маҳалла, Олмазор мавзесида.
21 апрель 09.00 дан 22 апрель 09.00 гача: Сув бўлмайди: 1) Мирзо Улуғбек тумани бўйича: «Оққўрғон», «Ойдин», «Катта Дархон», «Лашкарбеги» маҳаллаларида.
2) Юнусобод тумани бўйича:«Уста Ширин», «Турк Қўрғон»,«Ифтихор», «Жомий», «Минор», «Қашқар», «Янгиариқ»,» Бодомзор», «Хиёбонтепа», «Шаҳристон», «Қўшчинор», «Адолат», «Хуснобод», «Акбаробод», «Аҳилобод», «Астробод», «Туркистон», «Боғибўстон», «Анорзор», «Отчопар-1», «Отчопар-2», «Юнусобод», «Бўзсув», «Фирдавсий», «Янги тарнов», «Мирзо Улуғбек», «Шайх Шивли», «Буюк Турон» маҳаллаларида.
21 апрель 21.00 дан 22 апрель 06.00 гача: Сув бўлмайди: Учтепа тумани бўйича: «Бешқайрағоч», «Хайратий», «Абдулла Қодирий»маҳаллаларида.
22 апрель 09.00 дан 23 апрель 21.00 гача: Сув бўлмайди: 1) Мирзо Улуғбек тумани бўйича: «Баҳор», «Алпомиш», «Боғимайдон», «Бўз», «Лашкарбеги», «Навниҳол», «Нодирабегим», «Олий Химмат», «Сайрам», «Шўртепа» маҳаллаларида.
2) Юнусобод тумани бўйича: «ТошГРEС» мавзеси, «Бободеҳқон», «Оқтепа», «Олтин Мерос», «Обод», «Посира», «Севинч», «Қадрдон», «Беғубор», «Меҳнатобод», «Чоштепа», «Увайсий», «Юртобод» маҳаллаларида.
3) Қибрай тумани бўйича:«Бобур», «Ойбек», «Наврўз», «Бунёдкор» маҳаллаларида.
22 апрель 21.00 дан 23 апрель 06.00 гача: Сув бўлмайди: Олмазор тумани бўйича:«Мояриқ» маҳалласида.
23 апрель 21.00 дан 24 апрель 09.00 гача: Сув бўлмайди: Сергели тумани бўйича: «Дарёбўйи» маҳалласида.
24 апрель 09.00 дан 25 апрель 06.00 гача: Сув бўлмайди: Яккасарой тумани бўйича: Афросиёб, Шароф Рашидов кўчалари, Самарқанд мавзесидаги кўп қаватли уйларда.
24 апрель 09.00 дан 25 апрель 21.00 гача: Сув бўлмайди: 1) Чилонзор тумани бўйича: «Қозиробод», «Катта Қозиробод», «Дўмбиробод», «Катта Дўмбиробод», «Гавхар» маҳаллаларида, Республика тез тиббий ёрдам кўрсатиш маркази, «Централ Кардио Сервис» маркази, Туман ободонлаштириш бошқармаси, Шаҳар Ирригация тизимлари бошқармаси, «Қозиробод» ва «Дўмбиробод» масжидларида.
2) Яккасарой тумани бўйича: Бахриддин Хилолий 3-тор кўчасида.
28 апрель 09.00 дан 29 апрель 09.00 гача: Сув бўлмайди: Мирзо Улуғбек тумани бўйича:«Аҳмад Югнакий», «Геофизика», «Хумоюн»,«Буюк ипак йўли» маҳаллалари ҳамда «Кўксарой» қароргохида.
28 апрель 09.00 дан 29 апрель 06.00 гача: Сув бўлмайди: Яшнобод тумани бўйича: «Авиасозлар», «Яшнобод», «Алимкент», «Кўксарой», «Бирлашган», «Дилбоғ», «Парвоз», «Фазогир», «Бешариқ», «Баркамол» маҳаллаларида.
29 апрель 23.00 дан30 апрель 06.00 гача: Сув бўлмайди: Яшнободтумани бўйича: «Уйсозлар», «Ўртамасжид» маҳаллаларида.
29 апрель 09.00 дан 30 апрель 13.00 гача: Сув бўлмайди: Яккасарой тумани бўйича: Шамскулол, Дамариқ тор кўчалари билан бирга, Абдулла Қаҳҳор 7-тор кўчаси 49/1, 49/2, 49/3, 49/4, 49/5, 49/6, 49/7, 49/8, 49/9, 49/10, 49/11, 49/12, 49/13, 49/14, 49/15, 49/16, 49/17, 128/1, 128/2, 128/3, 128/4, 128/5, 128/6-сонли кўп қаватли уйлар, Глинка, Таробий, Ҳумо, Ўлмас Умарбеков, Кулолтупроқ, Шота Руставели кўчалари ҳамдаТошкент иссиқлик электр марказида.
30 апрель 09.00 дан 1 май 06.00 гача: Сув бўлмайди: Сергели тумани бўйича: Учувчилар шаҳарчаси, Учувчилар кўчасидаги хусусий хонадонларда.
30 апрель 09.00 дан 1 май 09.00 гача: Сув бўлмайди: Яшнобод тумани бўйича: «Донишманд», «Нодира», «Шохимардон», «Хосият», «Янгинур», «Беҳизор», «Катта Янгиобод», «Ойдинкўл», «Шохсанам», «Бунёдкор» маҳаллалари ҳамда Иззат кўчасидаги 58/5, 58/6, 58/7, 58/8-сонли кўп қаватли уйларида.
1 май 09.00 дан 2 май 09.00 гача: Сув бўлмайди: Шайхонтоҳур тумани бўйича: Каттабоғ, Чуқуркўприк кўчаларида, Чорсу майдони 1-сонли кўп қаватли уйдан 8-сонли кўп қаватли уйгача, Қоратош мавзеси 1-сонли кўп қаватли уйдан 4-сонли кўп қаватли уйгача, «Сувчи» меҳмонхонасида.
1 май 09.00 дан 2 май 06.00 гача: Сув бўлмайди: Юнусобод тумани бўйича: 5- ва 6- марказларида.
5 май 09.00 дан 6 май 09.00 гача: Сув бўлмайди: 1) Чилонзор тумани бўйича: «Чилонзор», «Катта Қозиробод», «Катта Чилонзор-1»,«Катта Чилонзор-2» маҳаллаларида.
2) Сергели тумани бўйича: «Олтин Водий», «Нўғойқўрғон», «Қубайтепа» маҳаллаларида.
3) Яккасарой тумани бўйича:«Яккасарой», «Мерос», «Муқимий», «Тўқимачи», «Дилбулоқ», «Мухандислар», «Ракат» маҳаллаларида.
5 май 09.00 дан 5 май 23.00 гача: Сув бўлмайди: Учтепа тумани бўйича: «Тепақўрғон», «Қўрғонтепа», «Хуросон», «Ширин», «Заргарлик» маҳаллаларида, 11, 12, 26-мавзеларида.
6 май 21.00 дан 7 май 06.00 гача: Сув бўлмайди: Олмазор тумани бўйича: «Умид», «Янги Тошкент» маҳаллаларида.
6 май 09.00 дан 7 май 21.00 гача: Сув бўлмайди: Учтепа тумани бўйича: «Ўрикзор», «Кўксарой» маҳаллалари ҳамда «Ўрикзор» савдо комплексида.
7 май 09.00 дан 7 май 23.00 гача: Сув бўлмайди: Чилонзор тумани бўйича: «Бешчинор», «Кўркам», «Новза», «Оқ-тепа», «Нафосат», «Диёр», «3-Катта Чилонзор», «Чилонзор» маҳаллаларидаги кўп қаватли уйлар ҳамда шаҳар Прокуратурасида.
8 май 09.00 дан 8май 23.00 гача: Сув бўлмайди: Юнусобод тумани бўйича: Юнусобод 2, 4, 5-мавзелари ҳамда «Анорзор» маҳалласида.
12 май 09.00 дан 13 май 21.00 гача: Сув бўлмайди: 1) Олмазор тумани бўйича: «Университет», «Мирзо Ғолиб», «Чиғатой Оқтепа», «Шифокорлар» маҳаллаларида, «Карима» тиббиёт маркази, Тошкент Тиббиёт Академияси, Республика ихтисослаштирилган урология маркази, «Кўксарой» диагностика маркази, Мирзо Улуғбек номидаги Ўзбекистон Миллий университети ўқув биноси ва ётоқхоналари билан бирга, Ислом Каримов номидаги Тошкент Давлат Техника Университети ўқув биноси ва ётоқхоналари билан бирга;
2) Шайхонтоҳур тумани бўйича: Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, «Ўзбекистон», «Бўстон» ва «Белтепа» маҳаллаларида.
12 май 09.00 дан 12 май 23.00 гача: Сув бўлмайди: Шайхонтоҳур тумани бўйича: «Шайхонтоҳур», «Хадра», «Жангох», «Лабзак», «Ўрда» маҳаллалари ҳамда туман Ҳокимиятида.
13 май 21.00 дан 14 май 06.00 гача: Сув бўлмайди: Яшнобод тумани бўйича: Уйсозлар мавзесидаги 17, 18-сонли кўп қаватли уйларда.
13 май 09.00 дан 14 май 09.00 гача: Сув бўлмайди: 1) Мирзо Улуғбек тумани бўйича: «Геофизика»,«Пастки юз» маҳаллаларида; 2) Қибрай тумани бўйича:«Нурафшон» маҳалласи ҳамда «Кўксарой» қароргоҳида.
14 май 09.00 дан 15 май 06.00 гача: Сув бўлмайди: Яккасарой тумани бўйича: «Қушбеги», «Бошлиқ», «Армуғон», «Дилбулоқ» маҳаллаларида, Қушбеги кўчасидаги нон ишлаб чикариш цехида.
14 май 09.00 дан 15 май 13.00 гача: Сув бўлмайди: Янгиҳаёт тумани бўйича: «Бинокор» маҳалласидаги кўп қаватли уйлар ва хусусий хонадонларда.
15 май 09.00 дан 16 май 06.00 гача: Сув бўлмайди: Олмазор тумани бўйича: «Табассум», «Умид», «Тепа гузар», «Ғалаба» маҳаллаларида, Сағбон 11-тор кўчаси, Туман Ички Ишлар Бошқармаси, ДХХ касалхонаси ҳамдаНон ишлаб чиқариш сехида.
16 май 09.00 дан 16 май 23.00 гача: Сув бўлмайди: Яккасаройтумани бўйича: Шота Руставели, Боғидил, Братислава кўчалари, Тафаккур 1-тор кўчаси, 60-сонли оилавий поликлиника.
16 май 09.00 дан 17 май 21.00 гача: Сув бўлмайди: 1) Янгиҳаёт тумани бўйича:«Ташаббус»,«Янги Умид», «Янгиҳаёт», «Орият», «Марҳамат», «Гулшанобод», «Янги турмуш», «Янги Дархон», «Навқирон», «Машъал», «Зарбдор», «Дўстлик», «Чароғон», «Ҳумо», «Олчазор», «Хушнуд», «Чорбоғ», «Ёрқин ҳаёт» маҳаллаларида;
2) Сергели тумани бўйича: Сергели-5а мавзесида.
Қайд қилинишича, сув бўлмаган жойларга сув ташувчи махсус автомашиналар юборилади.