Андижондаги масжидда содир бўлган портлаш оқибатида 3 киши ҳалок бўлди
ФВВ берган қўшимча маълумотга кўра, ҳодиса жойига 2 та қутқарув отряди ва 2 та ёнғин-қутқарув экипажи етиб борган.
Ҳодиса натижасида таҳоратхона девор ва том конструксияларига зарар етган, ёнғин содир бўлмаган.
Чақнаш оқибатида 3 нафар фуқаро ҳалок бўлган, 10 нафар тан-жароҳати олиб, шифохонага юборилган.
Воқеа жойига вилоят ҳокими, ФВБ, ИИБ, МГ, ССБ, прокуратура ва “Ҳудудгазтаъминот”, туман ФВДқТ хизматлари куч, воситалари етиб бориб, ҳодиса оқибатлари бартараф этилмоқда.
Ҳодиса содир бўлганлиги хабар қилинганида водийда бўлиб турган Бош вазир ўринбосари О.Раматов ҳамда Фавқулодда вазиятлар вазири генерал-маёр Б.Қудратхўжаев Избоскан туманига етиб борган.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан дастлабки терговолди суриштирув ишлари олиб борилмоқда.
'Россиялик пропагандачи гапига қандай жавоб оляпти?'ning rasmi
Россиялик пропагандачи гапига қандай жавоб оляпти?
Владимир Соловёв “Соловёв LIVE” дастурида Россия Украинадагидек бошқа постсовет давлатларида ҳам “махсус ҳарбий операция” ўтказиши мумкинлигини айтиб, жамоатчиликнинг кескин танқидига сабаб бўлди.
Жамият Бугун 04:07
'Арманистон Соловёв баёнотлари ортидан Россия элчисига норозилик нотаси топширди'ning rasmi
Жамият 12.01.2026 16:49
Арманистон Соловёв баёнотлари ортидан Россия элчисига норозилик нотаси топширди
Арманистон Ташқи ишлар вазирлиги россиялик телебошловчи ва пропагандачи Владимир Соловёвнинг баёнотлари сабаб Россиянинг Еревандаги элчиси Сергей Копиркинни вазирликка чақиртирди.

According to additional information provided by the FVV, 2 rescue squads and 2 fire-rescue crews have arrived at the scene of the incident.
As a result of the incident, the toilet wall and roof structures were damaged, no fire occurred.
Due to the explosion, 3 civilians have died, and 10 have sustained physical injuries and have been sent to the hospital.
The regional governor, FVB, IIB, MG, SSB, the prosecutor's office, and the "Hududgazta'minot" services, as well as the district FVDqT forces and resources, have arrived at the scene of the event, and efforts are being made to mitigate the consequences of the incident.
Upon receiving the report of the incident, the Deputy Prime Minister O.Ramatov and the Minister of Emergency Situations General-Major B.Qudratkhodjaev, who were in the valley at the time, have arrived at the Izbuskan district.