Ўзбекистон дипломлари Германияда тан олиниши мумкин
Шоҳрух Ғуломов Германиянинг таълим ва миграция соҳаси мутахассисларидан иборат делегация билан учрашди.
'Ўзбекистон дипломлари Германияда тан олиниши мумкин'ning rasmi
Жорий 1 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар, саноат ва савдо вазири ўринбосари Шоҳрух Ғуломов Германиянинг таълим ва миграция соҳаси мутахассисларидан иборат делегация билан учрашди. Бу ҳақда вазирлик матбуот хизмати хабар берди.
Қайд этилишича, делегация таркибига Германия ҳудудий савдо-саноат палаталарининг директорлари, шунингдек, GP Günter Papenburg AG таъсисчи компанияси томонидан ташкил этилган инвестиция компаниялари раҳбарлари кирган.
Учрашувда бир қатор истиқболли йўналишлар бўйича ҳамкорлик масалалари, шу жумладан:
Ўзбекистон ёшларини илғор технологияларга ўргатиш ва кейинчалик уларни Германия корхоналарига ишга жойлаштиришни назарда тутувчи қўшма лойиҳаларни амалга ошириш;
Германиялик мутахассисларга Ўзбекистонда меҳнат фаолиятини амалга ошириш учун имтиёзлар бериш;
Ўзбекистон дипломларининг Германияда тан олиниши ва Ўзбекистон олий ўқув юртлари ва касб-ҳунар коллежларининг Германия таълим вазирлигининг ANABIN ахборот базасига киритилиши муҳокама қилинган.

Uzbekistan's diplomas may be recognized in Germany.
Shokhrukh Ghulomov met with a delegation consisting of experts in the field of education and migration from Germany.
Image of 'Uzbekistan's diplomas may be recognized in Germany.'
On April 1, the Deputy Minister of Investments, Industry, and Trade of the Republic of Uzbekistan, Shokhrukh Gulomov, met with a delegation consisting of specialists in education and migration from Germany. This was reported by the ministry's press service.
It is noted that the delegation included directors of regional chambers of commerce and industry in Germany, as well as leaders of investment companies organized by the founding company GP Günter Papenburg AG.
During the meeting, a number of promising areas of cooperation were discussed, including:
Implementing joint projects aimed at training Uzbek youth in advanced technologies and subsequently employing them in German enterprises;
Providing privileges for German specialists to carry out labor activities in Uzbekistan;
The recognition of Uzbek diplomas in Germany and the inclusion of Uzbek higher educational institutions and vocational colleges in the ANABIN information database of the German Ministry of Education were discussed.