Ўзбекистонлик дзюдочи Осиё чемпиони бўлди
Таиланднинг Бангкок шаҳри мезбонлик қилаётган дзюдо бўйича Осиё чемпионатининг бугунги кунги дастурида Ўзбекистон терма жамоаси вакиллари 1 та олтин ва 2 та бронза медалига сазовор бўлди. Бу ҳақда Ўзбекистон дзюдо федерацияси матбуот хизмати хабар берди.
Манбага кўра, -73 кг вазн тоифасида иштирок этган Шаҳрам Аҳадов барча рақибларини мағлубиятга учратиб, совринлари қаторига қитъа чемпионлигини ҳам қўшиб қўйди. Шунингдек, Шукуржон Аминова ҳамда Арслон Тожиев ҳам ўз вазн тоифаларида шоҳсупага кўтарилди.
Олтин медаль:
73 кг: Шаҳрам Аҳадов.
Бронза медаль:
57 кг: Шукуржон Аминова,
81 кг: Арслон Тожиев.
Маълумот ўрнида, кечаги, яъни 25 апрель кунги дастурда -66 кг вазн тоифасида ўзбекистонлик дзюдочи Замохшари Бекмуродов олтин медални қўлга киритган эди.

The Uzbek judoka became the Asian champion.
The city of Bangkok, Thailand, is hosting the Asian Judo Championships, where today, the representatives of the Uzbekistan national team won 1 gold and 2 bronze medals. This was reported by the press service of the Uzbekistan Judo Federation.
According to the source, Shahram Ahadov, competing in the -73 kg weight category, defeated all his opponents, adding the continental championship to his list of awards. Furthermore, Shukurjon Aminova and Arslon Tojiev also climbed the podium in their respective weight categories.
Gold medal:
73 kg: Shahram Ahadov.
Bronze medal:
57 kg: Shukurjon Aminova,
81 kg: Arslon Tojiev.
For your information, at the program of yesterday, April 25th, another Uzbek judoka, Zamokhshari Bekmuradov, in the -66 kg weight category, had won a gold medal.