Ҳайдовчилар учун жарима баллари 1 майдан кучга кирмайди
Ўзбекистонда ҳайдовчилар учун жарима баллари 2025 йил 1 майдан бошлаб кучга кирмайди. Бу ҳақда Давлат йўл ҳаракати хавфсизлиги хизмати ахборот хизмати раҳбари Зойир Йўлдошовнинг маълум қилди.
Хабар берилишича, жарима балларини ҳисоблаш тартиби тўғрисидаги норматив-ҳуқуқий ҳужжат белгиланган тартибда ишлаб чиқилмоқда.
“Шу боис тегишли норматив-ҳуқуқий ҳужжат қабул қилинганидан сўнг, йўл ҳаракати қоидабузарликлари учун бериладиган жарима балларининг ҳисобланиш муддати ва тартиби аниқ белгиланади”, дейди ЙҲХХ вакили.

Penalty points for drivers in Uzbekistan will not come into effect from May 1, 2025. This was announced by the head of the information service of the State Traffic Safety Service, Zoyir Yuldashev, he stated.
It is reported that the regulation on the calculation of penalty points is being developed in the prescribed manner.
“Therefore, after the relevant regulatory document is adopted, the calculation period and procedure for the penalty points given for traffic violations will be clearly defined,” says the STSS representative.