Самарқандда қарама-қарши йўналишга чиққан Cobalt ЙТҲ содир этди
Самарқанд вилояти Ургут туманида Cobalt ва Жигули тўқнашиб, аянчли йўл-транспорт ҳодисаси содир этди.
Маълум қилинишича, жорий йилнинг 30 апрель куни соат 10:30 ларда Ургут тумани “Сариқтепа”маҳалласи ҳудудидан ўтувчи D-066 автомобиль йўлининг 66-километрида ҳайдовчи Cobalt русумли автомобилини Ургут-Кенагас йўналиши бўйлаб бошқариб бораётиб, ўзи билан бир йўналишда олдинда ҳаракатланиб кетаётган транспорт воситасини қувиб ўтиш мақсадида қарама-қарши йўналишга чиққан. Шу вақтда тўғридан ўз йўлида келаётган ВАЗ-21-063 русумли транспорт воситаси билан тўқнашиб, ЙТҲ содир этган.
ЙТҲ оқибатида жароҳатланганлар туман тиббиёт бирлашмасига етказилган. Ҳозирда ҳолат юзасидан Ургут тумани ИИБ томонидан дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда, дейилади хабарда.

A tragic road traffic accident occurred in the Urgut district of Samarkand region, involving a collision between a Cobalt and a Zhiguli.
According to the report, on April 30 of this year, at around 10:30 am, in the territory of the “Sariqtepa” neighborhood passing through the Urgut district on the D-066 road at the 66th kilometer, a driver of a Cobalt model car, while driving along the Urgut-Kenagas route, attempted to overtake a vehicle moving ahead in the same direction by entering the oncoming lane. At that moment, it collided with an oncoming VAZ-21-063 model vehicle, causing a traffic accident.
As a result of the accident, those injured were taken to the district medical association. Preliminary investigation actions are currently being carried out by the Urgut District Department of Internal Affairs, according to the report.