Самарқанддаги боғчада “завхоз” ҳамда тарбиячи жанжаллашди
Ижтимоий тармоқларда Самарқанд шаҳридаги 39-ДМТТда ходимларнинг ўзаро тортишуви акс этган видео тарқалди. Ҳолат юзасидан Мактабгача ва мактаб таълими бошқармаси расмий муносабат билдириди.
Қайд этилишича, видеодаги ҳолат 2024 йил сентябрь ойида содир бўлган. Тасвирда хўжалик мудири ҳамда тарбиячи ўртасида ўзаро тортишув келиб чиққан.
“Воқеа оқибатида жароҳат олган ва жабрланганлар бўлмаган. Ушбу жанжалдан сўнг 39-ДМТТ хўжалик мудири билан тузилган меҳнат шартномаси бекор қилинган”, — дейилади хабарда
Шунингдек, изоҳда 39-ДМТТ директори ҳамда тарбиячига нисбатан қонун доирасида жазо чоралари қўлланилгани ҳам қўшимча қилинган.

A video showing a quarrel between employees at Preschool Educational Institution No. 39 in Samarkand has circulated on social media. The Department of Preschool and School Education has issued an official statement on the situation.
It is noted that the situation in the video occurred in September 2024. The footage shows a dispute between the head of the household and the teacher.
"There were no injuries or casualties as a result of the incident. "After this scandal, the employment contract with the head of the 39th preschool educational institution was terminated," the report says.
The explanation also added that disciplinary measures were taken against the director of Preschool Educational Institution No. 39 and the teacher within the framework of the law.