Варшавадаги "Марйwилска" савдо марказида содир бўлган ёнғинда ҳеч ким жабрланмаган, бироқ барча дўконлар ёниб кулга айланган. Полша бош вазири Доналд Туск ушбу ҳодиса ортида Россия махсус хизматлари турган бўлиши мумкинлигини айтган.
Унинг сўзларига кўра, ёнғинни ташкил қилган шахсларнинг бир қисми қўлга олинган, қолганлари аниқланиб, ҳозирда қидирувда.
Туск уларга Х ижтимоий тармоғи орқали шундай мурожаат қилди: “Топамиз барчангизни!”
Полша Адлия вазири ва Ички ишлар вазири берган баёнотга кўра, жиноятчилар Россияда яшовчи шахс томонидан бошқарилган. Махсус хизматлар Литва билан ҳам ҳамкорлик қилган – чунки айрим гумондорлар айнан у ерда чалғитувчи ҳаракатларни амалга оширган.

No one was injured in the fire at the Marywilska shopping center in Warsaw, but all the shops burned to ashes. Polish Prime Minister Donald Tusk said that Russian special services may have been behind this incident.
According to him, some of the persons who organized the fire have been detained, the rest have been identified and are currently wanted.
Tusk addressed them through the social network X: "We'll find you all!"
According to a statement by the Minister of Justice and the Minister of Internal Affairs of Poland, the criminals were led by a resident of Russia. The special services also cooperated with Lithuania - because it was there that some suspects carried out deceptive actions.