Россиянинг бир нечта вилоятига 150 дан ортиқ дрон ҳужуми уюштирилгани айтилмоқда
Россия Мудофаа вазирлигининг маълум қилишича, 21 майга ўтар кечаси Украина томонидан 150 дан ортиқ дрон Россиянинг бир қанча ҳудудларига ҳужум уюштирди. Бу ҳақда “Meduza” нашри маълум қилди.
Энг кўп дронлар ҳаво ҳужумидан мудофаа кучлари томонидан Орёл (53 та), Брянск (51 та) ва Курск (37 та) вилоятларида уриб туширилган.
Шунингдек, Москва вилояти, Владимир, Рязан, Белгород, Тула ва Калуга вилоятлари ҳамда Қора денгиз акваторияси ҳам ҳужум нишонига айланган.
Ҳужумлар ортидан Ярославл, Кострома ва Калуга шаҳарларидаги аэропортларда вақтинчалик чекловлар жорий этилган. Калугада бу чекловлар аллақачон олиб ташланган.
Расмийларга кўра, Орёл вилоятида қурбонлар ва катта талафотлар қайд этилмаган. Бироқ Болхов шаҳри аҳолиси Телеграмдаги саҳифаларда айрим объектлар шикастланганини ёзмоқда.
Айрим украин манбаларининг даъво қилишича, ҳужум Болховдаги ярим ўтказгич қурилмалари заводига қаратилган.

According to the Russian Ministry of Defense, on the night leading to May 21, Ukraine launched over 150 drones targeting several regions across Russia. This was reported by the news outlet “Meduza.”
The majority of the drones were reportedly shot down by air defense forces in the Oryol (53), Bryansk (51), and Kursk (37) regions.
In addition, the Moscow region, as well as Vladimir, Ryazan, Belgorod, Tula, and Kaluga regions, along with the Black Sea area, were also targeted.
Following the attacks, temporary restrictions were introduced at the airports in Yaroslavl, Kostroma, and Kaluga. The restrictions in Kaluga have already been lifted.
According to officials, no casualties or major damages were recorded in the Oryol region. However, residents of the town of Bolkhov reported on Telegram that some facilities were damaged.