Ҳужум ортидан икки киши ҳалок бўлган. 54 киши эса яраланган.
Россия Украинанинг Харков вилоятига навбатдаги ҳажмини амалга оширди. Бу ҳақда “Meduza” нашри ёзмоқда.
Қайд этилишича, шаҳарнинг Слободск ва Основян туманларига тунги зарба Шаҳед типидаги 17 та дрон томонидан берилган.
Украина Фавқулодда вазиятлар давлат хизмати маълумотларига кўра, яраланганларнинг саккизтаси болалардир.
Ҳокимнинг сўзларига кўра, кўп қаватли ва хусусий уйлар, болалар майдончалари, корхоналар ва жамоат транспортига тўғридан-тўғри кириш имконияти мавжуд. Ёнғин ичида қолган уйлардан бир неча киши қутқариб қолинган.
Шунингдек, Одессага тунги ҳужум уюштирилгани ва бир нечта ёнғинлар содир бўлганини маълум қилди. Дастлабки маълумотларга кўра, жабрланганлар йўқ.

Russia carried out the next batch of strikes on Ukraine's Kharkiv region. This is reported by the “Meduza” publication.
It is noted that the city's Slobodsk and Osnovyansk districts were hit by a night strike of 17 Shahed type drones.
According to the information from the Ukraine State Emergency Service, eight of the injured are children.
According to the mayor's words, multi-storey and private houses, children's playgrounds, enterprises, and public transportation have direct hit possibilities. Several people have been rescued from houses that were caught in a fire.
It was also reported that a night attack was organized on Odessa, and a number of fires occurred. According to preliminary information, there are no victims.