Ўзбекистон ва Россия президентлари телефон орқали мулоқот қилди
Шавкат Мирзиёев Путин ва кўп миллатли халқини яқинлашиб келаётган давлат байрами - Россия куни билан самимий табриклади.
'Ўзбекистон ва Россия президентлари телефон орқали мулоқот қилди'ning rasmi
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Россия Федерацияси Президенти Владимир Путин билан телефон орқали мулоқот қилди. Бу ҳақда Президент Матбуот хизмати хабар берди.
Суҳбат аввалида давлатимиз раҳбари Россия етакчиси ва кўп миллатли халқини яқинлашиб келаётган давлат байрами - Россия куни билан самимий табриклади.
Ўзбекистон билан Россия ўртасидаги кенг қамровли стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада мустаҳкамлаш, олий даражадаги учрашувларда эришилган келишувларни амалга ошириш доирасида кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтириш масалалари кўриб чиқилди.
Ўзаро товар айирбошлаш суръатини сақлаб қолиш ва саноат кооперацияси лойиҳаларини қўллаб-қувватлаш мақсадида мувофиқлаштирилган чоралар кўришга алоҳида эътибор қаратилди.
Икки мамлакат ҳудудлари даражасидаги фаол алмашинувлар ва амалий ҳамкорликни давом эттириш муҳимлиги таъкидланди.
Шунингдек, Ўзбекистон ва Россияда маданий тадбирлар мунтазам ўтказиб келинаётгани катта мамнуният билан қайд этилди.

The presidents of Uzbekistan and Russia had a conversation over the phone.
Shavkat Mirziyoyev sincerely congratulated Putin and the multiethnic people on the upcoming national holiday - Russia Day.
Image of 'The presidents of Uzbekistan and Russia had a conversation over the phone.'
The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev had a telephone conversation with the President of the Russian Federation Vladimir Putin. The Presidential Press Service reported this.
At the beginning of the conversation, the leader of our state sincerely congratulated the Russian leader and its multi-ethnic people on the upcoming national holiday - Russia Day.
The issues of further strengthening the comprehensive strategic partnership and allied relations between Uzbekistan and Russia, expanding multifaceted cooperation within the framework of agreements reached at high-level meetings were discussed.
Special attention was given to coordinated actions to maintain the pace of mutual trade and support industrial cooperation projects.
The importance of continuing active exchanges and practical cooperation at the level of the two countries' regions was emphasized.
Moreover, it was noted with great satisfaction that cultural events are regularly held in Uzbekistan and Russia.