Тошкентда яшовчи фуқаро уйидан 1,5 млрд сўмлик синтетик гиёҳванд моддалар чиқди
Пойтахтнинг Чилонзор туманида яшовчи фуқаро ўз уйида 1,5 млрд сўмлик 1,2 кгдан ортиқ синтетик гиёҳванд моддаларни сақлагани аниқланди. Бу ҳақда Тошкент шаҳар ИИББ матбуот хизмати хабар берди.
Ушбу миқдор 6 минг нафар кишини заҳарлаши мумкинлиги айтилган.
Қайд қилинишича, «Қорадори-2025» тезкор-профилактик тадбири доирасида Чилонзор тумани ИИО ФМБ жиноят қидирув бўлими ходимлари томонидан ўтказилган рейдда фуқаро С. шахсий кўрикдан ўтказилиб, унинг ёнидан 5 гр гиёҳвандлик моддасига ўхшаш моддалар топилган.
Кейинчалик фуқаронинг яшаш манзилида ўтказилган тинтув давомида йирик миқдордаги гиёҳвандлик воситалари аниқланиб, қуйидагилар ашёвий далил сифатида ҳужжатлаштирилган:

A citizen living in the Chilanzor district of the capital was discovered to have stored over 1.2 kg of synthetic narcotics worth 1.5 billion UZS in his house. This was reported by the press service of the Tashkent city police department.
It was mentioned that this amount could potentially poison 6,000 people.
As noted, during a raid conducted by the officers of the criminal investigation department of the Chilanzor district internal affairs division within the scope of the «Qoradori-2025» rapid-preventive operation, citizen S. was searched, and substances resembling 5 grams of narcotic drugs were found on him.
Subsequently, during a search of the citizen's residence, a large quantity of narcotic substances was discovered, and the following were documented as physical evidence: