Жорий йилнинг 2-5 июл кунлари Ўзбекистон ҳудудига жанубдан жуда иссиқ ҳаво оқимлари кириб келиши кутилмоқда. Бу ҳақда "Ўзгидромет" хабар берди.
2 июл куни республика шимолида, жанубида ва чўл ҳудудларида, 3-5 июлда ҳудуднинг катта қисмида ҳаво ҳарорати 40-43 даражагача, жанубда ва чўл ҳудудларда баъзи жойларда 44-46 даражагача кўтарилади.
Республика бўйича шамол тезлиги 13-18 м/сгача, 3-5 июлда айрим жойларда баъзида 20-25 м/с гача кучайиши, баъзи жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши кутилмоқда.

From July 2nd to 5th this year, very hot air currents from the south are expected to enter the territory of Uzbekistan. This was reported by "Uzhydromet".
On July 2nd, in the north, south, and desert areas of the republic, and from July 3rd to 5th in most of the territory, the air temperature is expected to rise to 40-43 degrees, and in some places in the south and desert areas, it may reach 44-46 degrees.
Across the republic, the wind speed is expected to reach up to 13-18 m/s, and from July 3rd to 5th in some places it may sometimes strengthen to 20-25 m/s, with dust storms expected in some areas.