Республикада кучли шамол эсиб, чанг-тўзон кўтарилади.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади, 10-12 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 22-24 даража, кундузи 35-37 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучаяди, чанг-тўзонлар билан кузатилади. Ҳарорат кечаси 18-23 даража, кундузи 31-36 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучаяди, чанг-тўзонлар билан кузатилади. Ҳарорат кечаси 19-24 даража, кундузи 33-38 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучаяди, чанг-тўзонлар билан кузатилади. Ҳарорат кечаси 19-24 даража, кундузи 32-37 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучаяди, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилади. Ҳарорат кечаси 21-26 даража, кундузи 35-40 даража бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 19-24 даража, кундузи 32-37 даража бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 23-28 даража бўлади.

```htmlWhat weather is expected today```
According to the forecast, the weather in Tashkent will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will blow from the east at 3-8 m/s, possibly increasing to 10-12 m/s, with dust and sand possible. The nighttime temperature will be 22-24 degrees, and the daytime temperature will be 35-37 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas, with dust and sand possible. The nighttime temperature will be 18-23 degrees, and the daytime temperature will be 31-36 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas, with dust and sand possible. The nighttime temperature will be 19-24 degrees, and the daytime temperature will be 33-38 degrees.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas, with dust and sand possible. The nighttime temperature will be 19-24 degrees, and the daytime temperature will be 32-37 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas, with dust and sand possible in isolated areas. The nighttime temperature will be 21-26 degrees, and the daytime temperature will be 35-40 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, with variable conditions in some areas, and no precipitation expected. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The nighttime temperature will be 19-24 degrees, and the daytime temperature will be 32-37 degrees.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be partly cloudy, with variable conditions in some areas, and no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, possibly increasing to 13-18 m/s in some areas. The nighttime temperature will be 15-20 degrees, and the daytime temperature will be 23-28 degrees.