Нью-Йорк марказида отишма ортидан 5 киши ҳалок бўлди
Кеча, 28 июль куни АҚШнинг Нью-Йорк штатида қуролланган эркак одамларга қарата ўт очди. Ҳодиса оқибатида тўрт киши, жумладан, полиция ходими ҳалок бўлди. Бу ҳақда CNN нашри хабар берди.
Қайд этилишича, Эркак М4 ҳужум милтиғи билан қуролланган бўлган. У Манхэттен шаҳридаги Миллий футбол лигаси ва Блаcкстоне инвеститсия компанияси офислари жойлашган бинода одамларга қарата ўт очган.
Аниқланишича, ҳужум қилган шахс 27 ёшли Шане Девон Тамура бўлган. У отишмадан сўнг ўзига ҳам ўқ узиб, жонига қасд қилган. Эркак илгари руҳий муаммолари сабабли рўйхатга олинган, бироқ ҳодисанинг сабаби ҳозирча ўрганилмоқда.
Отишмада ҳалок бўлган Ню Ёрк политсия бошқармаси ходими Дидарул Ислом эканимаълум бўлган. Расмийларнинг айтишича, у АҚШга Бангладешдан кўчиб келган ва рафиқаси ҳозирда ҳомиладор. Шаҳар мери Эрик Адамснинг маълумотига кўра, Ислом 36 ёшда бўлган ва Ню Ёрк политсиясида 3,5 йилдан буён хизмат қилган.

On the night of July 28, an armed man opened fire on people in the state of New York, USA. As a result of the incident, four people, including a police officer, were killed. This was reported by CNN.
It is noted that the man was armed with an M4 assault rifle. He opened fire on people in a building in Manhattan that houses the offices of the National Football League and the Blackstone investment company.
It was determined that the attacker was 27-year-old Shane Devon Tamura. After the shooting, he also shot himself and committed suicide. The man had previously been registered due to mental health issues, but the cause of the incident is still under investigation.
The identity of the New York Police Department officer killed in the shooting was revealed to be Didarul Islam. According to officials, he had immigrated to the US from Bangladesh, and his wife is currently pregnant. According to New York City Mayor Eric Adams, Islam was 36 years old and had served in the NYPD for 3.5 years.